Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Za miesiąc szpital na Targach Lublin

W tymczasowym szpitalu ma się znaleźć blisko 500 łóżek. Na razie brakuje jednak personelu.

Szpital powstanie w dwóch halach na 10 tys. m kw. Będzie składał się z dwóch oddziałów: intensywnej terapii z 80 łóżkami oraz chorób zakaźnych zachowawczych, na którym znajdzie się przeszło 400 łóżek. 

 - Ten oddział podzielimy na 10 mniejszych pododdziałów, które będą miały swoich koordynatorów, dlatego też będziemy potrzebować dużej liczby personelu medycznego: pielęgniarek, ratowników oraz lekarzy - informuje dyrektor Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie Beata Gawelska. 

Za adaptację pomieszczeń na potrzeby szpitala tymczasowego odpowiedzialna jest spółka Targi Lublin. Jak zapowiada prezes Targów Robert Głowacki, projekt tymczasowego szpitala ma być zamknięty lada dzień. 

Wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował o akcji rekrutacyjnej osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym. Potrzebne są pielęgniarki i ratownicy medyczni oraz lekarze specjaliści, a też w trakcie specjalizacji z anestezjologii, interny i lekarze rezydenci. - Prowadzone są rozmowy na temat uruchomienia w ramach tzw. produktu "hotel dla medyka" miejsc hotelowych dla tych, którzy będą pracowali w tym szpitalu spoza Lublina, w możliwie jak najbliższej lokalizacji w stosunku do Targów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy