Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Modlitwa do Matki Bożej Kębelskiej na trudny czas

Sanktuarium w Wąwolnicy słynące łaskami Matki Bożej jest miejscem, które ludzie w potrzebie odwiedzają przez cały rok. W obecnej sytuacji, kiedy pandemia zatrzymuje ludzi w domach, warto odmawiać modlitwę do Matki Bożej Kębelskiej w miejscu swojego zamieszkania.

Do Wąwolnicy pielgrzymują wierni z różnymi sprawami. To słynące z łask sanktuarium przyciąga przez cały rok. Świadectwa składane przez osoby, które uzyskały łaski za wstawiennictwem Maryi, zachęcają innych do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej Kębelskiej. Jednak obecna sytuacja związana z pandemią sprawia, że wiele osób pozostaje w domach. Nie znaczy to jednak, że nie można Maryi z Wąwolnicy prosić o to, czego potrzebujemy. Każdy może odmawiać modlitwę w swoim domu. Jej treść można znaleźć na stronie sanktuarium, a także poniżej.

O Matko Boska Kębelska w kościele wąwolnickim!

O Matko Boska Kębelska w kościele wąwolnickim! Oto masz u stóp swoich nędznego grzesznika, do Ciebie z pokorą uciekającego i w Tobie nadzieję pokładającego! O Matko miłosierdzia! Zlituj się nade mną! Słyszę, ze Cię wszyscy nazywają ucieczką grzesznych, nadzieją i wspomożycielską, bądź nadzieją moją. Dla miłości Jezusa Chrystusa, Syna Twego jedynego, Pana naszego, przybądź mi ku pomocy, wyciągnij dłoń Twoją do nędznego grzesznika. Tobie się z pokorą polecającego. Dzięki składamy Bogu za łaskę, że natchnął mnie tą ufnością ku Tobie, Najświętsza Maryjo Panno. Tę ufność poczytuję sobie za środek i za rękojmię wiecznego zbawienia. Wyznaję, że jeśli dotychczas tak często w grzechy wpadałem, przyczyną tego było to, że się Tobie, o Matko Najświętsza, nie polecałem. Ale mam silne postanowienie od dnia dzisiejszego wszystkie pokusy odpierać i mam nadzieję, że z Twoją pomocą zwyciężać je będę. Wiem dobrze, że jeżeli będę się uciekał do Ciebie, to mi dopomagać będziesz, ale się obawiam, że gdy na mnie silniejsze pokusy przyjdą, mogę zaniechać wzywania pomocy Twojej i przez to sam się mogę stać sprawcą śmierci mojej. Dlatego proszę Cię i błagam, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym zawsze i we wszystkich pokusach szatańskich do Ciebie się uciekał, wołając: "O Najświętsza Panno Wąwolnica, przyjdź ku wspomożeniu mojemu! O Matko Boska Kębelska w kościele wąwolnickim, nie dopuszczaj, ażebym miał utracić Boga mojego i ciebie, Najmiłosierniejsza Matko!". O co Cię najserdeczniej upraszam.
Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy