Nowy numer 48/2020 Archiwum

Cmentarze zamknięte 31 X, 1 i 2 XI

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów wszystkie cmentarze w kraju zostaną zamknięte w najbliższych dniach.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że 31 X, 1 i 2 listopada cmentarze w całym kraju zostaną zamknięte. Dotyczy to także nekropolii w naszym województwie. 

Prezes Rady Ministrów zaapelował o zachowanie ostrożności i zasad bezpieczeństwa. W sposób szczególny zwrócił się z apelem do seniorów, by nie wychodzili z domów i mieszkań bez przyczyny.

Przypominamy, że na terenie archidiecezji lubelskiej obowiązuje dekret metropolity lubelskiego o udzieleniu dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej: 

W związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem. Dyspensa obowiązuje od niedzieli 18 października do odwołania. Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama