Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Posiłek dla seniora. Inicjatywa władz miejskich

Na Czubach i Czechowie Miasto uruchamia kolejne Punkty Opieki Domowej. Coraz więcej lubelskich seniorów dzięki temu skorzysta z gorących posiłków.

Naszym priorytetem jest pomoc lubelskim seniorom w bezpiecznym, codziennym funkcjonowaniu. Dlatego stale modyfikujemy i uzupełniamy nasz system usług o rozwiązania odpowiadające najpilniejszym potrzebom tej grupy mieszkańców. Jedną z nich, zwłaszcza w dobie pandemii, jest zapewnienie gorących posiłków seniorom, którzy niekiedy z uwagi na stan zdrowia nie mają możliwości ich przygotowania - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta miasta Lublin ds. społecznych.

Z tego rodzaju usługi lubelscy seniorzy mogli do tej pory korzystać w trzech Punktach Opieki Domowej, działających w ramach Zespołu Ośrodków Wsparcia, w dzielnicach Śródmieście, Kalina oraz LSM. W związku z tym, że cieszą się dużym zainteresowaniem, Miasto rozszerzyło ofertę o kolejne dzielnice - dwa nowe Punkty powstały na Czubach i Czechowie. Wsparcie w ramach nowo utworzonych punktów jest adresowane do samotnych mieszkańców powyżej 60 roku życia, mających trudności w samodzielnym, codziennym  funkcjonowaniu, w szczególności w zakresie przygotowania posiłków.

Obecnie obiady dowożone są do ponad 200 seniorów. Dzięki rozszerzeniu oferty z pomocy skorzysta kolejnych 100 osób.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków udzielenia pomocy oferowanej przez Punkty Opieki Domowej można uzyskać w Zespole Ośrodków Wsparcia, pod numerami telefonów: 81 466 55 60, 81 466 55 61, 81 466 55 62 oraz 81 466 55 63, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 15.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy