Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Nowy szpital dla zakażonych

Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy w Nałęczowie będzie miejscem dla pacjentów z COVID-19, u których choroba ma lżejszy przebieg.

O decyzji przemianowania szpitala w Nałęczowie poinformował wojewoda lubelski Lech Sprawka. Szpital zacznie funkcjonować po 16 listopada. Znajdzie się tam 160 łóżek dla pacjentów potrzebujących tzw. doleczenia. 

- Jesteśmy w trakcie przygotowania tego szpitala - informuje wojewoda. - To będzie szpital przeznaczony dla pacjentów, którzy nie wymagają już wspomagania tlenem, ale jeszcze wymagają intensywnej opieki medycznej, której nie zapewnia izolatorium - wyjaśnia Lech Sprawka. To będzie taki szpital na doleczenie. Zależy nam, by na oddziałach zakaźnych przebywali tylko pacjenci wymagający intensywnej opieki lekarskiej.

Wojewoda zaznacza, że będziemy mieć w województwie trzy etapy leczenia z COVID-19. - To intensywna opieka medyczna, pośrednia w Nałęczowie oraz izolatoria. Taki system pozwala odciążyć szpitale z łóżkami zakaźnymi i jednocześnie uniknąć sytuacji, które się pojawiały, gdzie karetki czekały z pacjentami przed szpitalami - mówi.

Lech Sprawka zapewnia, że taki system będzie działał, jeśli nie pojawi się gwałtowny skok zakażeń

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy