Nowy numer 3/2021 Archiwum

Koncert Tomasza Rittera na Święto Niepodległości

Tegoroczne świętowanie będzie na miarę możliwości. Koncert lubelskiego pianisty online, odegranie Mazurka Dąbrowskiego i budynki rozświetlone barwami narodowymi.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada o godz. 12.00, po hejnale Lublina, miejski trębacz odegra Hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Od godz. 16.00 ratusz oraz Arena Lublin rozświetlą się kolorami biało-czerwonej flagi państwowej.

Zapraszamy również do wysłuchania Narodowego Koncertu Listopadowego, którego tegoroczna edycja została przygotowana w formule online.

– Koncert Listopadowy to wydarzenie, które od 12 lat organizujemy w naszym mieście. To tradycja, z której, mimo stanu epidemii, nie chcemy rezygnować. Podczas tych wyjątkowych koncertów Lublin gościł najwybitniejszych polskich i zagranicznych artystów. Dotychczas spotykaliśmy się w lubelskich salach koncertowych, w tym roku wydarzenie odbędzie się w formule online. Zapraszam Państwa do wysłuchania koncertu w wykonaniu pochodzącego z Lublina, utalentowanego pianisty Tomasza Rittera. Mam nadzieję, że ten recital fortepianowy stanie się okazją do refleksji nad wartością niepodległości i wolności – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Tomasz Franciszek Ritter to młody, utalentowany pianista, zwycięzca I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Artysta jest kilkukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Fundacji Sinfonia Varsovia, a także laureatem wielu międzynarodowych konkursów muzycznych.

Nagranie zaprezentowane podczas koncertu będzie rejestracją recitalu fortepianowego z Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru (Hochschule für Musik und Theater) w Hamburgu, gdzie obecnie pianista kontynuuje studia w klasie Huberta Rutkowskiego.

Podczas koncertu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina (Polonez gis-moll op. posth., Nokturn Es-dur op 9 nr 2, Mazurek C-dur op. 33 nr 2, Walc, a-moll op. 34 nr 2), Karola Kurpińskiego (Polonez d-moll) i Michała Ogińskiego (Polonez B-dur).

Słowo o muzyce wygłosi prof. Teresa Księska-Falger.

Transmisja na kanale Youtube Lublin – Miasto Inspiracji lub profil Facebook Lublin – Miasto Kultury

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama