Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Rodziny potrzebują kapłanów

Duszpasterze towarzyszący rodzinom w codzienności stają się nie tylko przewodnikami na duchowych ścieżkach, ale także uczestniczą w ich życiu.

Duszpasterstwo rodzin w Polsce i w archidiecezji lubelskiej ma 55 lat. To okazja do refleksji nad spotkaniem kapłana z rodziną i spojrzenie na wzajemne relacje. Taką możliwość dała konferencja zatytułowana „W służbie ewangelii życia”.

– Przez nasze małżeńskie życie przewinęło się wielu kapłanów. Wielu z nich miało wpływ na nasze postrzeganie Pana Boga i siebie wzajemnie. Szukaliśmy u nich wsparcia w chwilach trudnych i dzieliliśmy się radością. Ich obecność sprawia, że nasze rodzinne życie jest pełniejsze, że nie zamykamy się tylko na siebie, ale dzielimy z innymi – mówią Joanna i Zbyszek Kowalikowie. Kapłani, którzy posługują rodzinom, przyznają, że każde takie spotkanie ich ubogaca. – To nie tylko służba rodzinie, ale także świadomość, że wyrośliśmy z rodziny i mamy wielu przyjaciół wśród małżeństw – podkreślają kapłani.

Konferencję z okazji jubileuszu duszpasterstwa rodzin oraz 25. rocznicy ogłoszenia encykliki Evangelium vitae i 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II rozpoczęła Msza św. w lubelskiej katedrze pod przewodnictwem bp. Adama Baba.

Zwracając się do zgromadzonych, wskazał na Maryję jako Matkę pięknej miłości, która uczy, jak kochać drugiego człowieka. Prelegentami na sesji byli o. prof. Andrzej Derdziuk, prof. Jan Żaryn i s. Jolanta Olech.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy