Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Młodzi będą dyskutować o tym, czy warto bronić życia

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży wraz z TVP3 organizuje spotkanie młodych dla młodzieży jako odpowiedź na kryzysową sytuację społeczną.

Spotkanie odbędzie się w dwóch turach, oczywiście online. Transmisja z wydarzenia na profilu FB Centrum Duszpasterstwa Młodzieży 

–  W obecnej sytuacji społecznej widzimy często rozdarte serca młodych - mówi ks. Damian Szewczyk, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży. – Jedność między młodymi, znajomymi z tych samych profili, chodzącymi do tej samej klasy, została zachwiana, czasami bywa rozrywana sztucznie wywoływanymi podziałami. 

Celem spotkania online, jak informują organizatorzy wydarzenia, jest wysłuchanie młodych, umocnienie, odpowiedź na trudne pytania zagubionych oraz szukanie dróg dotarcia i dialogu pomiędzy myślącymi w niektórych kwestiach inaczej, a także szukanie tego co młodych nadal łączy.

Najbliższe pierwsze spotkanie zaplanowano na piątek 27 listopada. W programie od godz. 14 do 14.50 na żywo w TVP 3  Lublin – panel ekspertów – „Człowiek. Wolność i odpowiedzialność”. Pojawią się wypowiedzi: lekarza, psychologa, teologa w trzech tematach: Życie dziecka. Życie kobiety. Przyjęcie życia?

Od godz. 19 do 20.30 już z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży na żywo transmitowany będzie poszerzony panel ekspertów, który będzie kontynuacją spotkania telewizyjnego z nowymi gości m.in. ks. bp. Adamem Babem.

Będzie możliwość zadawania pytań przez profil FB oraz dyskusja online.

W kolejny piątek 4 grudnia w TVP3 Lublin zaplanowano debatę na żywo „Spór o aborcję - debata młodych”. Będzie do spotkanie młodych myślących w niektórych kwestiach inaczej. Natomiast od godz 19 do 20.30 ponownie z siedziby CDM na żywo będzie transmitowane webinarium dla młodych zatytułowane: „Rozdarte serca młodych. Spór o aborcję”. 

Do udziału w spotkaniach zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy