Nowy numer 39/2023 Archiwum

Wirtualna kolęda

Do takiego sposobu kontaktu z wiernymi postanowili uciec się duszpasterze z parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie.

Wirtualna kolęda, jak informuje proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli ks. Mirosław Ładniak, to sposób, by spotkać się z wiernymi i razem z nimi wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich parafian oraz ich bliskich, - Chcemy w ten sposób mieć świadomość, że jesteśmy razem - mówi w czasie "kolędowego" spotkania ks. Mirek

Przestrzeń wirtualna, która łączy uczestniczących w kolędzie online, ma być sposobem na wspólne bycie z Panem Bogiem.

Żeby dobrze wejść w kolędę proboszcz najpierw zaprasza do wysłuchania Ewangelii, która pomoże zrozumieć sens codziennego życia. Później przypomina słowa Pana Jezusa, który obiecuje, że ten kto buduje na skale, mimo przeciwności losu, nigdy nie jest sam. - Miejmy świadomość, że z Nim jesteśmy w stanie przejść każde trudności, przenieść każde ciężary i na Nim chcemy budować swoje życie. Do tego was dziś w ramach tej wizyty duszpasterskiej zachęcamy - ufajmy Jemu!

W czasie wirtualnej kolędy nie brakuje wspólnej modlitwy wiernych, modlitwy za zmarłych oraz modlitwy za wszystkich parafian. Duszpasterze udzielają także wszystkim błogosławieństwa kolędowego. 

Do poświęcenia święconą wodą domów zaproszone są głowy rodzin. Wirtualna wizyta duszpasterska kończy się wspólnym kolędowaniem.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast