Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ferie z Dziennikarstwem KUL. Darmowa oferta online dla uczniów szkół średnich

Wydarzenie zaplanowano na 11-15 stycznia. To propozycja dla uczniów szkół średnich zainteresowanych dziennikarstwem, mediami, fotografią i reklamą.

Propozycja „Studiuj w ferie z dziennikarstwem KUL” skierowana jest dla uczniów szkół średnich zainteresowanych dziennikarstwem, mediami, fotografią i reklamą. Przez najbliższy tydzień, przez pięć dni zajęć - od poniedziałku do piątku (11-15 stycznia) wykładowcy będą prowadzili otwarte wykłady, warsztaty i ćwiczenia dla młodych ludzi zainteresowanych tym kierunkiem studiów i możliwościami, jakie daje dziennikarstwo KUL.

Akcja polega na wykorzystaniu nauczania online i zaproszeniu uczniów z całej Polski, szczególnie maturzystów, do uczestnictwa w „normalnych” zajęciach, które realizują nasi pracownicy w ramach planu zajęć - mówi dr Wojciech Wciseł z Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania KUL, inicjator i koordynator akcji. Uczniowie, po wypełnieniu formularza zgłoszenia, otrzymają link i kod do wybranych zajęć, które w okresie pandemii są prowadzone na MS Teams zgodnie z normalnym planem studiów. Dzięki temu uczniowie będą mogli, w roli wolnego słuchacza-obserwatora, „wejść na zajęcia” i chociaż przez chwilę „poczuć się jak studenci” i poznać specyfikę studiowania na naszym kierunku - dodaje Wciseł.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszenia dla uczniów TU.

Warsztat radiowy i filmowy, fotografia w pracy dziennikarza - to tylko część propozycji w programie tygodnia z dziennikarstwem KUL. Uczniowie mogą wybrać dowolną tematykę, rodzaj zajęć i spotkać się ze studentami oraz pracownikami naukowymi uczelni. Tego jeszcze nie było. Uczniowie, którzy teraz mają ferie, mogą wykorzystać ten czas i wziąć udział w normalnych, choć oczywiście zdalnych zajęciach, uczestnicząc w nich realnie, razem ze studentami. To zupełnie coś innego niż przeczytanie folderu informacyjnego czy udział w targach edukacyjnych. Pandemia, paradoksalnie, daje nam szansę na przeżycie czegoś nowego - warto z tego skorzystać - kończy Wciseł.

„Studiuj w ferie z dziennikarstwem KUL” to pilotażowa akcja Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania KUL. Partnerami akcji są: Uniwersytet Otwarty, Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL i gazeta studencka "Coś Nowego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama