Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie żyje prof. Paweł Misiuna

Przez wiele lat kierował Kliniką Chirurgii Akademii Medycznej w Lublinie. Był profesorem i wykładowcą akademickim, nauczycielem i wychowawcą dla wielu chirurgów.

Prof. Paweł Misiuna przez wiele lat kierował kliniką chirurgii Akademii Medycznej w Lublinie, był związany Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym numer 1 przy ul. Staszica w Lublinie.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż 8. stycznia 2021 r. odszedł śp. Prof. dr hab. n. med. Paweł Misiuna. Mistrz lubelskich chirurgów, wybitny lekarz, który swoje życie zawodowe związał z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym Nr 1 w Lublinie, wykładowca akademicki, ceniony w Polsce i na świecie naukowiec – czytamy na stronie spsk1.lublin.pl

Był profesorem i wykładowcą akademickim, cenionym chirurgiem. Wyszkolił wielu wybitnych chirurgów. Był uczniem prof. Feliksa Skubiszewskiego. Był autorem licznych artykułów i monografii. Wielokrotnie odznaczany za pracę naukową, organizacyjną i społeczną.

Paweł Misiuna urodził się 15 stycznia 1928 r. we wsi Tajkury, w dawnym województwie Wołyńskim. Jego rodzicami byli Franciszek i Zofia z Jakuszewskich. Zmarł w piątek 8 stycznia 2021 r. w wieku 92 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama