Nowy numer 3/2021 Archiwum

O duchowości kapłańskiej w seminarium

Klerycy z lubelskiego seminarium przeżywali dzień skupienia. Tym razem poprowadził go ks. Sylwester Brzozowski, który mówił o duchowości kapłańskiej.

Tuż po przerwie świątecznej i na początku nowego roku kalendarzowego w sobotę 9 stycznia klerycy przeżywali dzień skupienia.

- Dni skupienia odbywają się co miesiąc, wyłączając październik, kiedy to organizacyjnie zaczyna się nowy rok akademicki, a także czas rekolekcji wielkopostnych. Spotkanie zaczynamy w piątek, który zawsze jest dniem pokutnym i okazją do spowiedzi, a kończymy w sobotę. Przez ten czas przeprowadza nas zaproszony kapłan - wyjaśnia ks. Grzegorz Ogorzałek, ojciec duchowny seminarium w Lublinie.

W styczniu duchowym przewodnikiem tego czasu był ks. Sylwester Brzozowski, notariusz Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Dzieląc się świadectwem swojego życia, podpowiadał, czym powinna cechować się duchowość kapłańska.

- W duchowości kapłańskiej nie może zabraknąć Eucharystii jako źródła miłości, które daje życie. Zawsze warto mieć przed  oczami Maryję i naśladować Jej cnoty. Czystość, cichość i pokora charakteryzowały Matkę Bożą i powinny także charakteryzować kapłana. W duchowości kapłańskiej ważna jest też pasyjność. Krzyż wpisuje się w każde ludzkie życie, a kapłan powinien szczególnie przylgnąć do niego - mówił ks. Sylwester Brzozowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama