Nowy numer 8/2021 Archiwum

Ks. Artur Grzywaczewski: Św. Jan Paweł II troszczy się o młodzież także dziś

Młodzi z lubartowskiej oazy chcą przypominać słowa Jana Pawła II.

Od dłuższego czasu spotykają się online. Zdalnie dzielą się swoimi przeżyciami zarówno jeśli chodzi o życie duchowe, ale także jak wcześniej stacjonarnie, tak teraz opowiadają sobie o tym, jak wygląda ich codzienność.

Młodzi z parafii św. Anny w Lubartowie skupieni w oazie postanowili jednak, że w czasie pandemii chcą robić coś więcej niż standardowa formacja. - Ponieważ w ostatnim czasie postać św. Jana Pawła II stała się obiektem hejtu szczególnie w sieci, chcieliśmy właśnie w sieci odpowiedzieć na zło dobrem - wyjaśnia moderator rejonowy oazy w Lubartowie ks. Artur Grzywaczewski. 

Młodzież postanowiła przybliżyć wszystkim słowa, które papież w czasie swojego pontyfikatu skierował konkretnie do młodych Polaków. Dlatego powstał projekt "Święty Jan Paweł II dla młodzieży". 

W każdą środę o godz. 21.37 na fanpage'u lubartowskiej oazy młodzieżowej pojawi się filmik, w którym młodzi ludzie będą komentować konkretne fragmenty wypowiedzi św. Jana Pawła II. - Pojawią się zdania zarówno te, które dobrze znamy, jak i te, które papież napisał, ale nie wygłosił do młodych - mówi ks. Artur. 

Jak podkreśla moderator, młodzież sama wybiera konkretne fragmenty i same je nagrywa. - Dokładnie je najpierw omawiamy od strony teologicznej, natomiast życiową interpretację pozostawiam już młodym. Wiem, że świetnie sobie z tym poradzą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama