Nowy numer 9/2021 Archiwum

Modlitwa do św. Józefa w intencji rodzin

Ten rok papież Franciszek ogłosił rokiem św. Józefa. Lubelska parafia nosząca jego wezwanie zaprasza na specjalne nabożeństwa w intencji rodziny, której patronuje oblubienic Maryi.

Po Maryi, Matce Bożej, żaden święty nie zajmuje w Magisterium Kościoła tyle miejsca, co Józef, Jej oblubieniec. Papież Franciszek opublikował list apostolski zatytułowany „Patriscorde” („Ojcowskim sercem”). Powstał on z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła katolickiego. Decyzją papieża został ogłoszony Rok św. Józefa od 8 grudnia 2020 r. do 8 grudnia 2021 r.

W trwającym Roku św. Józefa, parafia pw. św. Józefa w Lublinie (ul. Filaretów 7) zaprasza na nabożeństwo w intencji rodzin za wstawiennictwem świętego patrona, które odbędzie się 20 stycznia 2021 r. (środa) o godz. 18.00.

- Rok 2021 to Rok św. Józefa. Zapraszamy do przeżywania roku patrona naszej parafii w każdą trzecią środę miesiąca. Rozpoczniemy Mszą Świętą wotywną ku czci św. Józefa, a po niej nabożeństwo w intencji rodzin za wstawiennictwem świętego patrona. Serdecznie zapraszamy do naszej świątyni i online za pośrednictwem naszego kanału YouTube - podkreślają duszpasterze parafii.

Temat stycznia: „Głowa Najświętszej Rodziny - Podpora rodzin”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama