Nowy numer 9/2021 Archiwum

Nowy proboszcz już w Świdniku

Oficjalnie od niedzieli parafia pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela w Świdniku ma nowego proboszcza. Zastąpił on zmarłego niespodziewanie w grudniu ks. Leszka Surmę.

W niedzielę 17 stycznia miało miejsce uroczyste wprowadzenie ks. Piotra Stańczaka na urząd proboszcza w parafii Chrystusa Odkupiciela Świdniku.

Witając nowego proboszcza, abp Stanisław przypomniał jego poprzedników: ks. Andrzeja Kniazia i ostatnio zmarłego ks. Leszka Surmę, którego niespodziewanie grudniowej nocy Pan powołał do siebie. Teraz ks. Leszek oręduje za tą parafią w niebie.

- Nowy proboszcz w waszej wspólnocie to ks. Piotr Stańczak - człowiek z sercem na dłoni, kapłan z wieloletnim doświadczeniem - mówił abp Budzik.

Przedstawiając ks. Piotra, metropolita \ przypomniał, że urodził się on w Hrubieszowie. Święcenia kapłańskie przyjął 15 grudnia 1984 z rąk bp. Bolesława Pylaka. Jako wikariusz pracował w kilku parafiach. W młodym wieku został proboszczem. Funkcję tę pełnił w wielu miejscach, m.in. w Starej Wsi, Piaskach, Lubartowie i ostatnio w Kłodnicy. Był także dziekanem dekanatu bychawskiego, lubartowskiego i piaseckiego.

- Te doświadczenia przydadzą Ci się w tej parafii noszącej wezwanie Chrystusa Odkupiciela. Często o odkupieniu człowieka przez Chrystusa mówił i pisał Jan Paweł II, który niech też Cię wspiera w posłudze. Życzymy, by Bóg wzywał Cię po imieniu, jak czytamy to o Samuelu, niech wspiera Cię w trudnościach. Odpowiadaj zawsze tak samo „Mów Panie, bo sługa Twój słucha”. Nie pozwól żadnemu słowu Bożemu upaść na ziemię - mówił abp Stanisław Budzik.

Nowy proboszcz, zwracając się do wiernych, dziękował Bogu za powołanie, a ludziom za życzliwość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama