Nowy numer 9/2021 Archiwum

Mieszkańcy Lublina mogą rejestrować się na na szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 (lista punktów szczepień)

Jeszcze dziś trwa rejestracja osób w wieku 80+, natomiast od jutra na szczepienia będą mogły zapisywać się osoby w wieku powyżej 70 lat.

Szczepienia dla wyżej wymienionych osób rozpoczną się 25 stycznia.

Pozostałe osoby, czyli poniżej 70. roku życia, mogą zgłaszać się na szczepienie, natomiast sam termin będzie ustalany później.

Zarejestrować się na szczepienie można w następujący sposób:

  • dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię pod numerem 989 – do tego sposobu rejestracji należy przygotować numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który przesłany zostanie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować siebie, swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia;
  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień – aby zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień należy się z nim skontaktować telefonicznie lub mailowo. Jeżeli w wybranym punkcie szczepień nie ma dogodnego terminu można zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989, a konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień w pobliżu miejsca zamieszkania, z dogodnym terminem;
  • poprzez platformę pacjent.gov.pl, gdzie możliwa jest rejestracja elektroniczna – system zaproponuje dostępne terminy w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów lub żadne z miejsc nie będzie akceptowalne, należy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po zarejestrowaniu się przesłane zostanie powiadomienie SMS o terminie i miejscu szczepienia. Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, należy posiadać Profil Zaufany.

Seniorzy będący mieszkańcami Lublina i korzystający ze wsparcia pomocy społecznej, mogą skorzystać przy rejestracji na szczepienia z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Pracownicy MOPR służą seniorom (w szczególności z grupy 80+) informacją o możliwości szczepień i zapisywania się na nie. Informacja do seniorów przekazywana jest telefonicznie za pośrednictwem osoby świadczącej usługi opiekuńcze, bądź bezpośrednio przez pracownika MOPR w miejscu zamieszkania seniora, w przypadku osób, które nie korzystają z usług opiekuńczych lub nie korzystają z telefonu. 

Osoby mające trudność z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień na terenie Lublina mogą skontaktować się z powołanym przez Miasto koordynatorem ds. transportu, który dostępny jest pod nr tel.: 785 589 941 w godz. 7.30–15.30. Umawiając termin transportu, można także uzgodnić potrzebę obecności opiekuna na czas przejazdu. Dotyczy to osób rejestrujących się na szczepienie przez infolinię 989 lub elektronicznie. Natomiast jeżeli rejestracja odbywa się w punkcie szczepień, potrzebę zapewnienia transportu należy zgłosić w punkcie szczepień.

Z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez miasto Lublin, będą mogły skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, 
  • osoby posiadające I grupę inwalidzką z ww. schorzeniami,
  • osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Przewozy na trasie dom – punkt szczepień – dom, świadczone będą w zależności od potrzeb i możliwości przewozowych. Zamówienia na nie należy zgłaszać co najmniej trzy dni przed wyznaczonym terminem szczepienia. W przypadku możliwości zrealizowania przewozu we wskazanym przez osobę uprawnioną terminie i godzinie, osoba taka otrzymuje telefoniczne potwierdzenie gotowości zrealizowania przewozu wraz z informacją o godzinie podstawienia pojazdu. Jeżeli nie ma możliwości zrealizowania przewozu we wskazanym terminie, koordynator transportu umawia nowy termin szczepienia w punkcie szczepień, a następnie informuje o tym osobę uprawnioną i organizuje transport.

Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na dojazd do punktu szczepień, powinny zgłosić tę informację przy rejestracji. Wówczas szczepienie będzie wykonane w miejscu zamieszkania przez punkt mobilny.

Dodatkowe informacje w zakresie szczepień można uzyskać w Urzędzie Miasta Lublin dzwoniąc na specjalną infolinię pod nr telefonu: 81 466 34 34, w godz. 7.30–15.30 od poniedziałku do piątku.:

Lista punktów szczepień do pobrania: Tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama