Nowy numer 9/2021 Archiwum

Kolęda dla wszystkich mieszkańców miasta

Świdnik Gospel Choir pod kierownictwem Grzegorza Głucha oraz dziecięcy zespół wokalny Quenya zapraszają na koncert kolęd i pastorałek.

Koncert przygotowany przez dwa zespoły wokalne działające w obrębie Spółdzielczego Domu Kultury, ma być szczególnym muzycznym darem dla mieszkańców Świdnika, na rozpoczynający się nowy rok 2021 rok. 

- W roku, w jaki wchodzimy z ufnością, że będzie on inny niż miniony, że przyniesie wreszcie „normalność”, chcemy wraz z mieszkańcami naszego miasta zaśpiewać pieśni o przychodzącej Nadziei, o Zbawicielu – Emmanuelu, jaki zna wszystkie nasze zmagania i choroby - mówi Grzegorz Głuch. 

W koncercie wybrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wyjątkowych aranżacjach Grzegorza Głucha, Grzegorza Urbana, Filipa Siejki, Piotra Nazaruka i innych. Nie zabraknie także znanych współczesnych piosenek wpisujących się w klimat Bożego Narodzenia.

Koncert odbędzie się w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Świdniku (popularnie zwanym „Okrąglakiem”) w niedzielę 24 stycznia o godz. 19.00.

Wstęp na koncert jest wolny. 

Organizatorami są: Parafia NMP Matki Kościoła w Świdniku, Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku, Stowarzyszenie Świdnicki Krąg Kultury i Good News Music. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: "Gość Niedzielny" oraz Polskie Radio Lublin.

Wszyscy uczestnicy koncertu proszeni są o zachowanie wszelkich zaleceń i rygorów, jakie są obecnie obowiązujące z przepisami i zaleceniami w okresie pandemii koronawirusa, tj. o noszenie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie dystansu.

Koncert będzie także retransmitowany w formie online.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama