Nowy numer 8/2021 Archiwum

Nowy proboszcz w Dąbrowicy

Abp Stanisław Budzik wprowadził do posługi w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny nowego proboszcza. Ks. Waldemar Głusiec zastąpił zmarłego na COVID-19 ks. Jerzego Porębę.

Uroczystość miała miejsce w niedzielę 31 stycznia. Podczas Mszy św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika oficjalnie urząd proboszcza objął ks. Waldemar Głusiec.

Wystosował on do wiernych specjalne przesłanie, w którym napisał:

"Kochani Siostry i Bracia w Chrystusie,

Z woli Pana Boga ostatni proboszcz parafii w Dąbrowicy, śp. ks. dr Jerzy Poręba wszedł do Domu Ojca Niebieskiego, a mnie przypada w udziale kontynuowanie jego duszpasterskiej misji. Podejmuję to odpowiedzialne zadanie pełen obaw, ale z sercem przepełnionym wdzięcznością. Najpierw wdzięcznością wobec Dobrego Boga, za dary życia i kapłańskiego powołania oraz wobec moich Rodziców, którzy w tych darach mieli współudział. Jestem wdzięczy ks. abp. Stanisławowi Budzikowi za obdarzenie mnie zaufaniem i wprowadzenie na urząd proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dąbrowicy podczas niedzielnej Mszy Świętej. Za ogromne dziedzictwo duchowe i materialne, które tutaj zastaję, jestem wdzięczny śp. ks. Jerzemu, a także jego poprzednikom: ks. kan. Andrzejowi Sternikowi, ks. kan. Zygmuntowi Lipskiemu – budowniczemu świątyni i kolejnym duszpasterzom, wśród których znajduje się także zmarły przed kilkoma dniami śp. ks. dr Stanisław Flis. Pragnę również bardzo gorąco podziękować ks. dr Andrzejowi Kowalczykowi za sumienną troskę o parafię w okresie choroby i po śmierci ks. Jerzego.

Obejmując urząd proboszcza, dźwięczą w moich uszach słowa św. Augustyna, które chciałbym sparafrazować. Do swoich wiernych biskup Hippony mówił: "Choć lękam się tego, kim jestem dla was, pociesza mnie to, kim jestem z wami. Dla was jestem biskupem, z wami jestem chrześcijaninem"(Mowy,340,1).

Kochani, jestem proboszczem dla Was, a nie na odwrót. I tak jak Wy jestem chrześcijaninem, który mimo swoich słabości i ograniczeń chce w tej wspólnocie uświęcać swoje życie. Obiecuję codziennie przez wstawiennictwo Patronki naszej parafii wypraszać dla Was błogosławieństwo Boże w modlitwie różańcowej i w każdą niedzielę ofiarowywać Mszę świętą w Waszej intencji. W zamian proszę Was Siostry i Bracia o dar modlitwy za mnie – o jedno Zdrowaś Maryjo... podczas dzisiejszego wieczornego pacierza, abym stał się użyteczną częścią Naszej Parafialnej Wspólnoty.

Z życzeniami obfitości Bożych łask,

ks. Waldemar Głusiec".

proboszcz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama