Nowy numer 09/2024 Archiwum

Sen o pięknym życiu. Zaproszenie Duszpasterstwa Młodych

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, we współpracy z przedstawicielami zgromadzeń życia zakonnego naszej archidiecezji, przygotowało projekt "Sen o pięknym życiu…". To propozycja, która może pomóc w rozeznawaniu własnej drogi życiowej.

 

Kiedy papież Franciszek ogłosił Rok Świętego Józefa, jego postać zainspirowała duszpasterzy młodych do spotkań, którym będzie patronował ten święty.

- Bóg przemawiał do św. Józefa przez sny, stąd tytuł spotkań "Sen o pięknym życiu". To we śnie przyszedł do niego anioł i powiedział, by nie bał się przyjąć Maryi. Dla Józefa nie była to na pewno łatwa sprawa, gdy się dowiedział, że jego ukochana jest brzemienna, ale zaufał Bogu. Krok po kroku odkrywał, że Pan ma dla niego wspaniały plan. My także chcemy pomóc w odkrywaniu Bożego planu na życie młodym ludziom, pokazać, że mimo różnych trudności i doświadczeń, Bóg chce by nasze życie było piękne - mówi ks. Damian Szewczyk, koordynator spotkań.

Podkreśla też, że odkrywanie swojego powołania nie oznacza rozeznania, że ktoś ma zostać księdzem, czy siostrą zakonną. Powołania są różne, zarówno te do stanu duchownego, jak i do małżeństwa. Stąd na spotkania zapraszani będą różni goście, którzy podzielą się swoim świadectwem życia i odkrywaniem planu Bożego.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00 organizowane będą spotkania online dla młodych i z młodymi.

-  Będziemy się spotykać z młodymi zakochanymi, małżonkami, osobami życia zakonnego oraz ekspertami z różnych dziedzin. Następnie planujemy transmitować adorację i modlitwę o rozeznanie powołania z parafii św. Józefa w Lublinie - zapraszają organizatorzy.

W każdym wydarzeniu można uczestniczyć również w kościele św. Józefa już od godz. 19.00 oraz online Każde spotkanie po zakończeniu będzie dostępne w internecie na profilach CDM.

- transmisja na YouTube: CDM Lublin https://www.youtube.com/channel/UCYpwOQpHAeBw3ta8Az2lQ-g
- Facebook https://www.facebook.com/CDMLublin
- Twitter https://twitter.com/CdmLublin
- Instagram https://www.instagram.com/cdm.lublin/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy