Abp Józef Życiński wciąż aktualny

Wystawę publikacji zmarłego metropolity przygotowało Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium z okazji 10. rocznicy śmierci abp. Józefa Życińskiego.

Abp Życiński wydawał książki w licznych wydawnictwach. Gaudium jest jednym z nich.

- Ma to dla nas szczególne znaczenie, bo właśnie działalność i myśl abp. Józefa pozwoliła Wydawnictwu Archidiecezji Lubelskiej przyjąć nazwę "Gaudium" - przypomina ks. Marek.

W 10. rocznicę śmierci arcybiskupa Wydawnictwo przygotowało specjalną wystawę, na której prezentuje książki abp Życińskiego oraz publikacje jemu poświęcone.

Pierwsze książki, jakie zaczęły się ukazywać w Lublinie, były niewielkie, jeśli chodzi o formę, ale bardzo znaczące. Poruszały tematykę rozważań filozoficznych. Jedną z pierwszych jest pozycja, którą wydał tuż po przyjściu do archidiecezji lubelskiej w 1998 roku wraz z ks. prof. Michałem Hellerem zatytułowana „Nieuniknione pytania”. To krótkie rozważania, które dotyczą spraw wiary łącznie z etyką seksualną. Inne pozycje, które się ukazały, to w dużej mierze rozważania natury ewangelicznej.

- Być może to pokłosie jego prywatnej modlitwy i własnego stylu przygotowywania się do tego, by przepowiadać Ewangelię jako biskup - mówi dyrektor wydawnictwa.

Jego myśli są do dziś bardzo aktualne, a dzięki książkom wciąż docierają do ludzi z przesłaniem Ewangelii.

Wystawa dostępna  jest w holu wydawnictwa, gdzie można także nabyć liczne tytuły.

Więcej o wystawie i publikacjach abp. Józefa Życińskiego będzie można przeczytać w 6 numerze "Gościa Lubelskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..