Nowy numer 09/2024 Archiwum

Męska modlitwa. Zaproszenie

Specjalne zaproszenie dla mężczyzn ma parafia św. Józefa w Lublinie, która w każdy drugi wtorek miesiąca zaprasza na męską Mszę św.

To inicjatywa, do której inspiracją był św. Józef. Ogłoszony przez papieża Franciszka rok św. Józefa jest okazją, by parafia nosząca to wezwanie czerpała z niego szczególny przykład i inspiracje.

- W naszej parafii odbywają się od jakiegoś czasu spotkania dla kobiet, ale rok św. Józefa to dobra okazja, by na męskie spotkania zaprosić właśnie mężczyzn. Św. Józef dla panów może być pomocą w wielu dziedzinach i przykładem do naśladowania. To wzór ojca, męża, pracownika, obrońcy rodziny. Od niego możemy uczyć się męstwa, troski o najbliższych i zaufania Bogu. Stąd pomysł, by do wspólnej modlitwy zaprosić właśnie mężczyzn, którzy staną ramię w ramię przed Bogiem - mówi ks. Tomasz Niedziałek, inicjator spotkań.

Każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 19.00 zarezerwowany jest w parafii św. Józefa w Lublinie na męską Mszę, na którą może czuć się zaproszony mężczyzna w każdym wieku.

- Nie ma tu ograniczeń. Zapraszamy i młodzieńców, i studentów, i młodych mężczyzn, i starszych oraz seniorów. Niezależnie od wieku i doświadczeń możemy się wzajemnie ubogacać. Młodzi, czerpiąc od starszych doświadczenie, starsi od młodych zapał i nowinki, jakie niesie ze sobą świat. Najważniejsze jest poczucie wzajemnego wsparcia, z którego często powstaje męskie konstruktywne działanie - podkreśla ks. Tomasz.

Duszpasterze mają nadzieję, że wtorkowe spotkania na modlitwie z czasem przerodzą się w męską wspólnotę, której wielu mężczyzn potrzebuje, by jeszcze lepiej przeżywać swoją męskość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy