Nowy numer 23/2021 Archiwum

KUL rozpoczyna współpracę z Polską Fundacją Narodową

Wspólne działania będą prowadzone w ramach Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL.

Promocja polskiej nauki, kultury, historii, potencjału gospodarczego i technologicznego oraz realizacja wspólnych projektów, w tym multimedialnych i edukacyjnych, kierowanych m.in. do młodzieży, mediów krajowych i zagranicznych oraz Polonii i Polaków za granicą - to główne ustalenia porozumienia zawartego między Katolickim Uniwersytetem Lubelskim a Polską Fundacją Narodową.

List intencyjny w celu nawiązania wzajemnej, długofalowej współpracy w siedzibie Polskiej Fundacji Narodowej w Warszawie podpisali ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL, oraz dr Marcin Zarzecki, prezes Zarządu PFN, i Michał Góras, członek Zarządu PFN.

- Polska Fundacja Narodowa i Katolicki Uniwersytet Lubelski reprezentują wspólne wartości. Nowe media umożliwiają dotarcie z przekazem do społeczności na całym świecie. W związku z tym to naturalne partnerstwo, które przysłuży się do kształtowania wizerunku Polski i polskiego społeczeństwa, promowania polskiej kultury, historii i tradycji. Działania te będą odbywały się m.in. w ramach Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL, z którą współpracuje Polska Fundacja Narodowa - podkreśla rektor KUL.

Polska Fundacja Narodowa powstała w 2016 roku. Jednym z celów statutowych PFN jest działalność naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa, kulturalna m.in. w zakresie: podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama