Ze śpiewem przez Wielki Post

Wraz z początkiem Wielkiego Postu u lubelskich dominikanów powraca festiwal zatytułowany "Wielkopostne śpiewanie". To muzyczne spotkania, które zachęcają do refleksji. Pierwsze z nich już w sobotę.

Wielkopostne Śpiewanie w bazylice dominikanów w Lublinie zaczęło się w 2001 roku. Z czasem ukształtował się cykl koncertów, które odbywają się we wszystkie sześć weekendów Wielkiego Postu, dawniej w niedzielę, od bieżącego roku w soboty.

XXI edycja festiwalu otwiera nowy rozdział.

- Stawiając na różnorodność oraz odważne i nowatorskie rozwiązania chcemy, aby Wielkopostne Śpiewanie było okazją do indywidualnego spojrzenia na to, co nieprzemijające. Poprzez różnorodną muzykę, zarówno dawną, jak i współczesną, a nierzadko tworzoną specjalnie na nasze zamówienie, chcemy tworzyć przestrzeń artystyczną, pozwalającą na zadawanie pytań o to, co najważniejsze, miłość i cierpienie, szczęście i przemijanie, to co święte i grzech - mówi dyrektor Festiwali Joanna Głogowska-Szychta, która czuwa nad repertuarem..

Organizacją całego przedsięwzięcia zajmuje się Fundacja Restaurare Basilicam, dzięki której udało się w znacznej mierze odnowić wnętrze kościoła, w którym odbywają się koncerty oraz zapewnić ciągłość projektów kulturalnych. W bieżącym roku Fundacja zbiera środki na renowację zabytkowych organów oraz kontynuację działalności kulturalnej.

20.02.2021 godz. 19:00

POZA CZASEM I PRZESTRZENIĄ - Aleksandra Kutrzepa Quartet

Zróżnicowane brzmienia, zmienność ruchu, niuanse rytmu i tempa, rozwijanie snujących się delikatnie linii melodycznych, a przede wszystkim improwizacja i mowa dźwięków stworzą muzyczne widowisko pozwalające oderwać się od tego, co tu i teraz. Koncert Aleksandry Kutrzeby to zaproszenie do zadumy i refleksji w rytmach nowoczesnego jazzu.

Wystąpią:

Aleksandra Kutrzepa - skrzypce

Robert Kutrzepa - perkusja

Bartłomiej Garczyński - gitara

Michał Studniarek - gitara

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..