Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wirtualne drzwi otwarte

Początek wiosny to dla licealistów czas, kiedy mają szansę poznać ofertę uniwersytetów podczas drzwi otwartych. W tym roku tradycyjne spotkania są niemożliwe, ale można odwiedzić uczelnie wirtualnie.

Aby ułatwić kandydatom na studia podjęcie decyzji, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej organizuje Wydziałowe Drzwi Otwarte. Jest to unikatowy cykl 12 webinarów, w trakcie których kandydaci uzyskają informacje m.in. o ofercie kształcenia poszczególnych wydziałów UMCS, połączą się z przedstawicielami uczelni, przespacerują się po budynkach wydziałowych UMCS, poznają infrastrukturę Uniwersytetu oraz zobaczą, jak wygląda życie studenckie.

Ponadto każdy z wydziałów przygotował krótki wykład popularnonaukowy z dziedziny, w której specjalizuje się jednostka. Podczas każdego spotkania przewidziany jest również blok Q&A, w którym prowadzący odpowiadać będą na zadane wcześniej przez licealistów pytania związane z rekrutacją oraz studiami.

- Wydziałowe Drzwi Otwarte to nie są zwykłe webinary. To 12 godzin spotkań live w wirtualnej przestrzeni, w czasie których kandydaci kompleksowo poznają Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - podkreśla Aneta Adamska, rzecznik UMCS.

Uczestnictwo w Wydziałowych Drzwiach Otwartych UMCS jest bardzo proste: wystarczy spotkać się z organizatorami online podczas transmisji na uniwersyteckim profilu na Facebooku.

Spotkania odbywać się będą według poniższego harmonogramu:
- 4 marca: Wydział Prawa i Administracji
- 9 marca: Wydział Filozofii i Socjologii
- 11 marca: Wydział Ekonomiczny
- 15 marca: Wydział Politologii i Dziennikarstwa
- 18 marca: Wydział Artystyczny
- 22 marca: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
- 25 marca: Wydział Pedagogiki i Psychologii
- 29 marca: Wydział Biologii i Biotechnologii
- 8 kwietnia: Wydział Humanistyczny
- 15 kwietnia: Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
- 22 kwietnia: Wydział Chemii

Relacje będą transmitowane na żywo na profilu UMCS na Facebooku o godz. 17.00 - zgodnie z powyższym harmonogramem.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy