Nowy numer 09/2024 Archiwum

Uwielbienie w Domu Chwały

Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zainicjowała cykl comiesięcznych modlitewnych spotkań. Gościem pierwszego był Marcin Jakimowicz.

Cykl comiesięcznych spotkań modlitewnych pod nazwą "Dom Chwały" prowadzony jest w formie online. Pierwsze spotkanie odbyło się 22 lutego. Nauczanie poprowadził Marcin Jakimowicz, ewangelizator, dziennikarz "Gościa Niedzielnego".

- Teresa Wielka usłyszała kiedyś od Jezusa :"Zajmij się mną, a ja zajmę się Tobą" i my wiemy, że to tak działa i wyciągamy kalkulator - mówił żartobliwie Marcin. - Nie jesteśmy bezinteresowni, w czasie modlitwy zawsze chcemy załatwić jakiś biznes. Nigdy nie słyszałem, żeby jakaś wspólnota na modlitwie wołała: Przyjdź Duchu Święty i nie przynoś żadnych darów.  Niby wołamy o Ducha Świętego, a tak naprawdę to dla nas kurier. Czekamy żeby przyniósł "coś" i nie zależy nam na Duchu Świętym, ale na tym, co On przynosi. Najlepsze jest jednak to, że Panu Bogu to nie przeszkadza. Bo On ma takie serce. Widzi syna marnotrawnego, który wraca tylko dlatego, że jest głodny i wybiega na jego spotkanie.

Spotkanie było czasem uwielbienia Pana Boga przez modlitwę i śpiew. Uwielbienie poprowadziła Iza Kostro wraz z zespołem Powołani. 

- Po to Bóg nas zaprosił do Domu Chwały, byśmy ogłaszali Jego życie. Wierzę, że był to czas wielkiej łaski  - mówił ks. Krzysztof Kralka, dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. - To niezwykłe, że Bóg pozwalam nam wejść w Wielki Post z potężnym uwielbieniem na ustach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy