Nowy numer 09/2024 Archiwum

Charyzmatyk w pandemii - czyli Dzień Jedności wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym AL

27 lutego w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie spotkają się członkowie Odnowy w Duchu Świętym z Lubelszczyzny, by wspólnie uczestniczyć w XVIII Orędziu Wielkopostnym.

Dzień Jedności wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym to czas wspólnej modlitwy, formacji, uwielbienia Boga, słuchania słowa Bożego i wzajemnej służby. To także wyraz łączności wspólnot z Kościołem lokalnym, na czele którego stoi biskup.

Podczas każdorazowego spotkania głoszone są konferencje przez specjalnych gości z Polski i zagranicy. W spotkaniach uczestniczą wspólnoty Odnowy z archidiecezji lubelskiej, m.in. z Lublina, Puław, Świdnika, Chełma, Lubartowa, Poniatowej i Łęcznej, a w ostatnich latach wspólnoty z zaprzyjaźnionych diecezji.

Tegoroczne spotkanie, które odbędzie się pod hasłem "Charyzmatyk w pandemii", poprowadzi ks. Łukasz Plata z Nowego Sącza. Zwieńczeniem wydarzenia będzie uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi bp Adam Bab. 

Z racji na panujące obostrzenia wydarzenie odbywać się będzie hybrydowo, tzn. część chętnych, by wziąć udział w spotkaniu, będzie to mogła zrobić na żywo (zapisy już zamknięte), reszta będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniu online. 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10. Żeby wziąć w nim udział trzeba się zarejestrować na stronie ODNOWA

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy