Nowy numer 16/2021 Archiwum

100 filmów na stulecie urodzin

Ruch Światło-Życie archidiecezji lubelskiej z okazji przypadającej w 2021 roku 100. rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego przygotował szereg projektów, które przybliżą jego postać. Wśród nich są filmowe świadectwa.

Mimo upływu kolejnych lat, droga formacji, którą wskazał ks. Franciszek Blachnicki, wciąż pociąga nowych uczestników. Są wśród nich zarówno ludzie młodzi, jak i dorośli oraz małżonkowie.

– Każdy z uczestników Ruchu Światło–Życie odkrył tutaj coś dla siebie, jakiś szczególny drogowskaz, który ułatwia mu bliższą relację z Panem Bogiem, uczy wewnętrznej wolności, której nic i nikt nie jest w stanie nam odebrać, daje wspólnotę ludzi, na których można liczyć. To się nie zmienia, mimo upływu czasu. Świętując setne urodziny ks. Franciszka w naszej archidiecezji pomyśleliśmy, że warto byłoby zebrać świadectwa różnych osób związane z osobą ks. Blachnickiego i tym, co daje ludziom droga formacji, jaką zostawił nasz założyciel – mówi ks. Jerzy Krawczyk, moderator Ruchu Światło–Życie archidiecezji lubelskiej.

Tak powstał cykl zatytułowany "Z niego jesteśmy. 100 filmów na 100. rocznicę urodzin ks. Blachnickiego".

Do nagrania krótkich wypowiedzi jest zaproszony każdy, kto w swoim życiu miał okazję uczestniczyć w jakiejś oazie lub ks. Franciszek miał wpływ na jego życie.

– Szacuje się, że od początku istnienia Ruchu Światło–Życie, popularnie zwanego oazą, przewinęło się na różne sposoby przez proponowaną tu formację ponad 2 miliony osób. Biorąc pod uwagę, że początek działalności ks. Blachnickiego to lata 70. XX wieku, większość z tych osób żyje i może podzielić się swoimi refleksjami na temat, co zyskali dzięki spotkaniu w swym życiu ks. Franciszka i jego dzieła – mówi ks. Jerzy.

Filmy publikowane są na oazowym kanale YouTube. Kolejne odcinki pojawiają się począwszy od 27 lutego – czyli od daty śmierci ks. Blachnickiego – co dzień o godz. 16.15, czyli w godzinę jego odejścia do Pana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama