Nowy numer 16/2021 Archiwum

Serce ojca. Ikona pisana słowami ks. Arkadiusza Paśnika

Przeżywany w kościele Rok św. Józefa skłonił lubelskiego proboszcza i autora wielu książek do refleksji poświęconej temu świętemu. Nowy cykl o św. Józefie przybliża jego postać.

W związku ze 150. rocznicą ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego, papież Franciszek rok 2021 uczynił rokiem opiekuna Maryi i Jezusa.

- Uznałem, że warto napisać słowami piękną ikonę tego świętego, obejrzeć jego postać ze wszystkich stron, adorować ją, by w szkole ewangelicznej uczyć się od św. Józefa prostoty, pokory, delikatności, cichości, wrażliwości na wolę i łaskę Bożą - mówi ks. Arkadiusz.

 W nagrywaniu kolejnego cyklu rozważań z pomocą przyszła ks. Paśnikowi książka ks. Krzysztofa Wonsa "Cały sprawiedliwy" i litania utkana z wersetów Biblii.

- Ona stała się inspiracją dla moich rozważań. Wyznaczyła drogę do św. Józefa jako mężczyzny, męża, ojca, w podróż do której wszystkich gorąco zapraszam - mówi autor.

Podkreśla, że od opiekuna Jezusa możemy uczyć się zarówno prostoty, delikatności, pokory i cichości, jak i wyczucia woli Bożej w rozszalałym świecie, jak i męstwa, pracy i wychowania dzieci.

Rozważania o św. Józefie ukazywać się będą w cyklu pt. "Serce ojca" codziennie o godz. 15.00 przez cały marzec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama