Nowy numer 16/2021 Archiwum

Dr Anna Saj i jej inspiracje na czas pokuty

Każdą zmianę trzeba zacząć od siebie. To zawsze najtrudniejsze. Jest jednak wiele narzędzi, które mogą nam w tym pomóc.

Wielki Post to czas zmian. - To jest świetny okres, żeby przemyśleć, co Kościół mówi o pokucie - stwierdza Anna Saj, liderka wspólnoty Armia Dzieci, chrześcijański trener mentalny. - Może dziś to słowo wydaje się niepopularne, bo w świecie jest coraz mniej chęci, aby pokutować, ja natomiast bardzo je lubię. W biblijnym wymiarze ono niesie zmianę, rezygnację ze starego stylu myślenia, zwrot ku nowemu. Pokuta jest też w Biblii ukazana jako przemiana myślenia. W tym czasie zaczynam myśleć inaczej o sobie, o rzeczach wokół mnie, zaczynam zmieniać swoje myślenie o Bogu, lepiej Go poznaję - wyjaśnia.

Anna Saj, jak mówi, swoją pierwszą książkę “Metamorfoza umysłu" napisała właśnie po to, by dać chrześcijaninowi narzędzie do sprawdzenia, czy rzeczywiście to, co ma on w swojej głowie i sercu, jest zgodne z tym, czego oczekuje od niego Bóg.

-  To tak naprawdę podręcznik, który jest też  formą wprowadzenia ludzi na drogę rekolekcyjną, po to, by mieli siłę zmienić swoje myśli na takie, które są zgodne z Bożym planem. My często wzrastamy w przekonaniu, że nic nie umiem, nic nie jestem wart, nic mi się nie udaje. Natomiast Bóg, dając nam zadania do wykonania, równocześnie wkłada w nas zasoby, które są gwarancją tego, że jesteśmy w stanie wykonać to, czego On od nas chce. Zrozumienie tego daje nam poczucie satysfakcji, poczucie radości i spełnienia - wyjaśnia ekspertka. 

W czasie pandemii razem ze swoim zespołem zaproponowała tzw. Wieczory Metamorfozy Umysłu. - Zbieram ludzi, którzy chcą pracować nad sobą. Wierzę w to, że my mamy tutaj na ziemi misję do wypełnienia i żeby tę misję unieść, potrzebujemy mieć mocny fundament - podkreśla. 

Wieczory Metamorfoz Umysłu to cykl comiesięcznych spotkań. - Można skorzystać ze wszystkich przygotowanych przeze mnie spotkań albo można wybrać jakieś o konkretnej tematyce - wyjaśnia liderka Armii Dzieci. - Ludzie dostają dawkę wiedzy, odpowiadam na ich pytania, a później w ciągu miesiąca muszą wykonać jeszcze konkretne ćwiczenia - dodaje. Wieczory metamorfoz odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca. Żeby wziąć udział w spotkaniu, trzeba się zarejestrować przez stronę internetową Szkoła Ducha

Anna Saj od trzech lat codziennie rano na swoim profilu FB inspiruje ludzi do działania. - Zależy mi na tym, by ludzie realizowali plan, który ma na ich życie Pan Bóg. By nie żyli zgodnie z koncepcjami rodziców, wychowawców, społeczeństwa, które ich otacza - podkreśla dodając, że sama żyje według konkretnego planu.

Na początku roku A. Saj wydała specjalny Planer Inspiracje 365+. Oprócz inspiracji na każdy dzień, w tym swojego rodzaju dzienniku, jest przestrzeń do zapisywania swoich myśli, pragnień i postanowień.

Dr Anna Saj i jej inspiracje na czas pokuty

- Wierzę, że zapisywanie swoich myśli jest bardzo ważne w rozwoju człowieka - tłumaczy. - Praca z planerem porządkuje życie, uczy systematyczności. A zapisywanie myśli może pomóc utrzymać pozytywny i trwały efekt pracy. Ten planer zawiera także przestrzeń do zrobienia remanentu swojego życia. Sprawdzenia, jaki jest poziom mojej satysfakcji w wybranych ośmiu dziedzinach życia, którym błogosławi Pan Bóg m.in. małżeństwo, życie duchowe czy zdrowie i kondycja - wyjaśnia A. Saj. - Zapraszam także, by zaplanować sobie cały rok, wyznaczyć cele w każdej z tych konkretnych ośmiu dziedzin. Chodzi o to, by te cele zrealizować małymi kroczkami - dodaje.

Pracę z planerem można zacząć w każdej chwili. Na początku naszym zadaniem jest wyznaczenie sobie konkretnego celu na dany miesiąc. - Może to być zrzucenie 2 kilogramów albo nabycie konkretnej umiejętności - podaje przykład autorka.

Każdy dzień w planerze to podane do rozważania słowa, ale też podpowiedź konkretnego cytatu z Pisma Świętego. - Specjalnie nie umieszczałam w nim tych cytatów, bo zależało mi, by każdy sam sięgnął do Biblii i odszukał dany fragment - podkreśla. 

W planerze jest też miejsce na tworzenie własnych list. - Listy rzeczy do zrobienia, listy zakupów, listy ludzi, którym trzeba wybaczyć, listy postanowień, nawyków - wylicza A. Saj. 

Zdaniem autorki każdy człowiek został stworzony, by nieustannie planować, ciągle nad czymś pracować i pokonywać trudności. - Wszyscy mamy potencjał Bożego Dziedzica, warto to odkryć - stwierdza. 

Informacje dotyczące Anny Saj i jej planera można znaleźć na stronie: www.drannasaj.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama