Nowy numer 23/2021 Archiwum

Dzień Świętości Życia

25 marca 2021 r., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzony jest w Kościele katolickim w Polsce – Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie.

Przez cały tydzień, począwszy od 19 marca trwał Tydzień Modlitw o Ochronę Życia (19-25 marca).

W czasie wydarzenia modlitwą zostały objęte dzieci nienarodzone, ich rodzice, którzy słyszą od lekarza niekorzystną diagnozę prenatalną, ale także politycy, personel medyczny, farmaceuci, dziennikarze i ludzie domagający się zabijania nienarodzonych dzieci.

Codzienna modlitwa składała się z krótkiego rozważania fragmentów listu apostolskiego papieża Franciszka Patris corde oraz odmówienia litanii do św. Józefa i modlitwy św. Jana Pawła II do Maryi Matki Żyjących z encykliki Evangelium vitae.
Chętni modlitwę podejmowali przez siedem dni, w swoim domu z rodziną, w parafii ze wspólnotą, w zakonie ze współbraćmi, itd.

– W trakcie jej trwania, każdego dnia publikowane były fragment rozważania na dany dzień na FB Diakoni Życia. Każdy mógł ją także samodzielnie pobrać i wydrukować teksty modlitwy i codziennych rozważań - mówią Karolina i Paweł Garbaczowie z Diakonii Życia Ruchu Światło–Życie.

Wydrukowano foldery, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji wraz ze szczegółową informacją o akcji. – Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom jak największa liczba osób dowiedziała się o akcji i włączyła się w modlitwę. Wierzymy bowiem, że modlitwa, a zwłaszcza ta w intencjach obrony życia nienarodzonych, ma ogromną siłę! – podkreślają organizatorzy.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego od wielu już lat jest okazją do modlitwy o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tradycyjnie również tego dnia wiele osób włącza się w dzieło Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. To modlitwa wstawiennicza w intencji życia, które poczęło się w łonie matki, a jednak nie zostało przez nią przyjęte. Modlitwa ta ma na celu ocalenie życia, zagrożonego aborcją. Polega ono na codziennej modlitwie przez 9 miesięcy w intencji dziecka, nieznanego modlącemu się, ale zagrożonego zabiciem w łonie matki oraz w intencji jego rodziców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama