Pomysł na czas "lockdownu"

Każdy, kto w czasie oczekiwania na święta Wielkiej Nocy ma ochotę na dobrą książkę, może ją nabyć w Księgarni Świętego Pawła w Lublinie, która nadal jest otwarta.

Nie zostaliśmy jeszcze zmuszeni do zamknięcia księgarni, ale mimo wszystko odczuwamy mniejsze zainteresowanie zakupem książek, brak klientów i niemożność organizowania spotkań autorskich - mówi kierownik księgarni Paweł Lipa. -  Mamy nadzieję, że to tymczasowe i klienci oraz przyjaciele naszej księgarni dowiedzą się o tym, że mimo lockdownu jesteśmy do ich dyspozycji.

Księgarnia Świętego Pawła przy ul. Królewskiej 6 w Lublinie mieści się w tym miejscu od ponad 8 lat i przez ten czas wpisała się w krajobraz miasta. - Mimo zakazu zgromadzeń udaje nam się organizować spotkania autorskie, które z powodzeniem przenosimy w rzeczywistość wirtualną, dlatego zapraszamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych pod nazwą @ksiegarniawlublinie - informuje P. Lipa. 

A dla klientów, którzy odwiedzą księgarnię w najbliższym czasie, przygotowano wiele ciekawych i atrakcyjnych promocji i rabatów do - 50 proc.

- W ostatnim tygodniu Wielkiego Postu w rabacie - 50 proc. polecamy książkę autorstwa księdza Jarosława Grabowskiego „O Bogu po ludzku. Przewodnik dla poszukujących” - zachęca P. Lipa. -  Chociaż pozycja ta została wydana już kilka lat temu, to wciąż jest aktualna, a można zaryzykować stwierdzenie, że jest bardziej aktualna i potrzebna, niż w była w chwili wydania. W prosty sposób opowiada o Bogu tym, którzy Go poszukują.

Niezwykle cenną książką, jak informują pracownicy księgarni, jest nowość „11 kobiet. O czym inni nie chcą rozmawiać” autorstwa Karoliny Guzik. Książka odsłania bohaterki codzienności i różne tematy tabu. Od choroby nowotworowej swojej, dziecka czy męża, przez niepłodność, śmierć najbliższej osoby po depresję… Tematy, o których nie chcemy lub boimy się rozmawiać. Autorka z niezwykłą empatią wysłuchała swoich bohaterek - opowieści o ich codzienności, problemach i wyborach. Przedstawiła historie kobiet, które doświadczyły trudnych sytuacji, a jednak się nie załamały. Wygrały i dziś pomagają innym. W wywiadach ukazała siłę kobiecości z uwzględnieniem wiary w procesie walki. To książka dla każdej kobiety, która myśli, że jest sama, nie ma wsparcia w rodzinie, nie wierzy w siebie, cierpi, bo została zraniona lub kogoś straciła, boi się choroby i leczenia.

Wciąż dużym zainteresowaniem w Księgarni Świętego Pawła ucieszą się książki ks. Arkadiusz Paśnika, a zwłaszcza dwie nowości „Droga krzyżowa na podstawie obrazów J. Dudy-Gracza” (w rabacie -10 proc. do końca Wielkiego Postu) oraz „Judasz”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..