Nowy numer 23/2021 Archiwum

Ks. Arkadiusz Paśnik: To ojciec strzeże domu!

W Roku św. Józefa ks. Arkadiusz Paśnik dzieli się refleksjami o tym, jak czerpać wzór z tego świętego w dzisiejszych czasach. Cykl "Serce Ojca" to zachęta do spojrzenia na siebie z innej perspektywy.

Józefie, stróżu | Serce ojca 30.
ks. Arkadiusz Paśnik

Watykan ogłosił rok 2021 Rokiem Świętego Józefa. To postać, o której niewiele zapisano w Ewangeliach, a jednak wiele można o niej powiedzieć.

- Uznałem, że warto napisać słowami piękną ikonę tego świętego, obejrzeć jego postać ze wszystkich stron, adorować ją, by w szkole ewangelicznej uczyć się od św. Józefa prostoty, pokory, delikatności, cichości, wrażliwości na wolę i łaskę Bożą. Jednak działania Boga w człowieku nie opiszemy słowem ludzkim. Chcąc to uczynić, musimy się wsłuchać w słowo Boże. Z pomocą przyszła mi książka ks. Krzysztofa Wonsa „Cały sprawiedliwy” i piękna litania utkana z wersetów Biblii. Ta litania św. Józefa stała się inspiracją dla moich rozważań. Wyznaczyła ona drogę do św. Józefa jako mężczyzny, męża, ojca, w podróż którą wszystkich gorąco zapraszam - mówi ks. Arkadiusz Paśnik.

Kapłan podkreśla, że historia życia św. Józefa pokazuje go także jako stróża domu i wartości.

- Rodzina jest tkanką społeczeństwa, sprawia, że może ono funkcjonować. Jeżeli rodzina byłaby chora, to rozpada się cały organizm Dlatego tak ważne żeby jej strzec. Św. Józef daje wskazówki, jak to robić - mówi kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama