Nowy numer 16/2021 Archiwum

Essa - to jest młodość

Na antenie TVP 3 Lublin zagościł młodzieżowy program religijny.

Program powstaje we współpracy ze środowiskiem młodzieżowym Archidiecezji Lubelskiej: Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, Spotkaniem Młodych Archidiecezji Lubelskiej, Ruchem Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej i Lubelską Szkołą Ewangelizacji „Miriam”.

- Essa - to słowo, które może wyrażać wiele emocji pozytywnych takich jak radość, tryumf, zadowolenie - tłumaczy Anna Matuszewska prowadząca program. - Wybierając nazwę, chcieliśmy, aby kojarzyła się ona z młodością, może też trochę nawet w sposób "zadziorny". Bo program jest rzeczywiście dla młodych i o młodych, więc dlaczego z przywileju młodości nie korzystać? 

Celem tego projektu, jak mówią młodzi, jest ukazanie, w jaki sposób młodzi ludzie mogą odnaleźć się w Kościele, co daje im wiara, wspólnota, oraz gdzie w tym wszystkim jest miejsce na odkrywanie siebie.

- Chcemy dzielić się z innymi tym, co mamy i czego doświadczamy na co dzień - mówi A. Matuszewska. - Chcemy mówić o tym, jak budować prawdziwe, dojrzałe relacje oraz opowiadać o tym, że takie naprawdę istnieją. Chcemy na własnym przykładzie podpowiadać, w jaki sposób nie przespać swojej młodości. Chcemy pytać, ale też i słuchać tych, którzy mają od nas większe doświadczenie. Chcemy poruszać tematy czasem trudne, te, o których wielu młodych boi się mówić. Chcemy w odpowiedzialny, rzetelny, ale też w pełen miłości sposób, nazywać pewne rzeczy po imieniu. Czy nam się to uda? Czas pokaże. Niemniej zapraszamy tych nieco bardziej odważnych do naszego miejsca - miejsca młodych w kościele. Można się w nim rozgościć i wziąć ze sobą, choćby malutką, ale na dany moment najlepszą cząstkę. 

Program nadawany jest w każdą niedzielę, o godz. 11.00 na antenie TVP 3 Lublin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama