W jaki sposób najlepiej promować uniwersytet? Poprzez naukę i unikatową atmosferę wspólnoty

W ramach kampanii rekrutacyjnej na studia o prawie 50 kierunkach studiów opowiedzą wykładowcy, a doświadczeniami i opiniami podzielą się studenci i absolwenci.

Wysiłek człowieka nie może być uzasadniany jedynie koniecznością spełnienia kryteriów i wymagań, gdyż współcześnie obok wiedzy potrzeba mądrości oraz przełamywania mentalności rynkowej w obszarze nauki i edukacji. Do podnoszenia jakości nauki i kształcenia, a także tworzenia wspólnoty uniwersyteckiej przynaglają nie tylko ministerialne wymagania, rankingi, ekonomia, wpływ społeczny. W przypadku katolickiej uczelni do ciągłego doskonalenia wzywa również Ewangelia.

Dlatego warto docenić te działania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, które wpisują się w potrzeby i oczekiwania współczesnego człowieka. - "Wspólnota wiedzy - Razem ku mądrości" to hasło towarzyszące tegorocznej kampanii rekrutacyjnej. Wpisuje się ono w charakter działalności KUL, którego jednym z wyznaczników jest przekazywanie studentom wiedzy, w poczuciu, że są oni ważną częścią wspólnoty akademickiej. To kształcenie powiązane z wartościami, w duchu wiedzy, mądrości, prawdy. Tradycja i nowoczesność - informuje Monika Stojowska, rzecznik KUL.

- Pierwszym wydarzeniem w ramach kampanii będą KULuary Kierunków. O prawie 50 kierunkach studiów opowiedzą wykładowcy, a swoimi doświadczeniami i opiniami podzielą się studenci i absolwenci katolickiego uniwersytetu. Wydarzenie zaplanowano w formie online od 14 do 16 kwietnia. Transmisja live za pośrednictwem kanału YouTube oraz mediów społecznościowych będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych licealistów. Każdorazowo uruchomimy czat, a podsumowaniem spotkań będzie Akademicki Kwadrans. Podczas niego maturzyści uzyskają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z rekrutacją - wyjaśnia pani rzecznik. Na stronie internetowej kandydat.kul.pl zainteresowani studiowaniem na uczelni licealiści mogą dowiedzieć się wszystkich szczegółów.

Jak informuje rzecznik uniwersytetu, rekrutacja na studia rozpocznie się 5 maja i potrwa do 8 lipca. Po 21 lipca rozpocznie się nabór wolny. - W ofercie studiów Katolicki Uniwersytet Lubelski proponuje kształcenie na prawie 50 kierunkach. Nowościami są położnictwo - studia stacjonarne I stopnia oraz dietetyka w filii KUL w Stalowej Woli - zapowiada M. Stojowska.

Natomiast 6 kwietnia zakończyła się rekrutacja na studia w języku angielskim dla kandydatów spoza Unii Europejskiej. - Mamy ponad 800 chętnych z takich krajów, jak Turcja, Pakistan, Nigeria. Kandydatów z Polski oraz krajów Unii Europejskiej na kierunki studiów w języku angielskim rekrutować będziemy od 5 maja do 8 lipca. Również od 5 maja ruszy rekrutacja na studia II stopnia w języku polskim. Potrwa ona do 15 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..