Nowy numer 18/2021 Archiwum

Dzień Ludzi Bezdomnych

Obchody zainicjował Marek Kotański, m.in. po to, byśmy uświadomili sobie, że istnieją obok nas ludzie w niezwykle trudnej sytuacji.

Nie każdego kryzysy i pandemia Covid-19 dotyka w jednakowy sposób. - Są w Polsce i w naszym regionie grupy ludzi w gorszej sytuacji niż inni. Dni pamięci są po to, by zwrócić uwagę na ich sytuację - podkreślają członkowie Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Dokładnie 14 kwietnia obchodzony jest Dzień Ludzi Bezdomnych, którego istnienie zainicjował Marek Kotański, twórca stowarzyszenia Monar i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności „Markot”. Z tej okazji wolontariusze Gorącego Patrolu oraz Centrum Wolontariatu w Lublinie na antenie „Nowego Radia” dzielą się wiedzą oraz praktyką z zakresu pomocy osobom w kryzysie bezdomności. Audycji można słuchać w każdym miejscu na www.noweradio.pl.

Z pomocy Centrum Wolontariatu w Lublinie, w tym z posiłków wydawanych każdego dnia, korzysta 80 osób w kryzysie bezdomności. Szacuje się jednak, że na terenie miasta może funkcjonować nawet 300 takich osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama