Nowy numer 18/2021 Archiwum

Bp Adam Bab zachęca do modlitwy w intencji synodu

Trwa faza konsultacyjna III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Powołane parafialne zespoły odpowiadają na pytania zawarte w specjalnie przygotowanych ankietach, jednak dzieło to nie może być prowadzone bez otwartości na Ducha Świętego.

Do podjęcia modlitwy w intencji III Synodu Archidiecezji Lubelskiej zachęca bp Adam Bab w specjalnym liście do kapłanów.

- To nie moja inicjatywa, a osób świeckich, co bardzo mnie cieszy i pokazuje troskę wiernych o sprawy diecezji. Sztafeta jaką zaczynamy powstała z inicjatywy państwa Magdaleny i Dariusza Koprów, członków zespołu synodalnego w parafii Świętej Trójcy w Wólce - mówi bp Adam.

Od 1 maja 2021 każdego dnia miesiąca w intencji prac synodu oraz o jego dobre owoce będą modlić się wierni innego dekanatu, a także wychowawcy i alumni seminarium duchownego, księża emeryci oraz pracownicy kurii metropolitalnej. Modlitwa trwać będzie nieprzerwanie aż do czasu zakończenia synodu. Do włączenia się w to dzieło zaproszone są także wspólnoty i grupy duszpasterskie, a także zgromadzenia zakonne.

Każda parafia podejmie modlitwę w określonym dniu miesiąca, cyklicznie do końca trwania synodu. Na stronie synodalnej będą dostępne materiały do wykorzystania.

- Zachęcamy do zorganizowania w tym dniu półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu lub odmówienia części różańca. Do modlitwy zaproszeni są wszyscy wierni - podkreśla bp Adam.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama