Nowy numer 18/2021 Archiwum

Jak pomóc małej Nince?

Nina Słupska z Lublina potrzebuje najdroższego leku na świecie. Dziecko choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Choroba niszczy m.in. mięśnie odpowiedzialne za oddychanie.

Nina Słupska z Lublina to niespełna dwuletnia dziewczynka, której na pomoc w walce o zdrowie i życie ruszył sztab ludzi.

Na portalu Siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie Ninki. Brakuje jeszcze ok. 60 proc. sumy potrzebnej, by rozpocząć leczenie dziewczynki terapią genową. 

W akcję pomocy w zbieraniu pieniędzy zaangażowali się m.in. studenci historii sztuki KUL wraz z Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. Zorganizowali oni aukcję dzieł sztuki, wśród których obok prac cenionych artystów są ich własne. - Dzielimy się tym, co nam szczególne bliskie - mówi Michalina Broda, studentka KUL.

Na potrzeby akcji powstał portret Niny. Jego autorem jest lubelski ilustrator Paweł Gierliński. Jednym z motywów są kropki. Nieprzypadkowo. - Nawiązaliśmy kontakt z wieloma artystami, prosząc ich o przekazanie prac na aukcję. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i otwartością. W ten sposób zgromadziliśmy różnorodne dzieła przekazane z Częstochowy, Wiednia, a nawet Anglii.  Artystów połączyła chęć pomocy Nineczce Kropeczce, bo tak mówi się o dziewczynce - podkreśla Michalina.

Na aukcji można kupić ponad 60 różnorodnych prac, od pełnych detali miedziorytów po ekspresyjne abstrakcje.

Organizatorzy: Michalina Broda, Klaudia Brzuch, Yaryna Protsiv, Aleksandra Śmiech, Kateryna Vinokurowa, Artur Wołek oraz sprawująca opiekę merytoryczną nad aukcją dr Anna Dzierżyc-Horniak, bardzo chcą pomóc w zebraniu pieniędzy na leczenie dziewczynki cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama