Nowy numer 18/2021 Archiwum

W Lublinie powstaje żłobek "Pozwalamy dzieciom"

Projekt Pawła Skrzeka, który założył przedszkole "Pozwalamy dzieciom", rozrasta się. Muzyk i teolog tworzy tym razem miejsce z wartościami dla maluchów. Oferta jest bardzo atrakcyjna cenowo.

Pieć lat temu Paweł, roznosząc ulotki po lubelskich osiedlach, zapraszające do nowo otwartego przedszkola spotkał na placu zabaw ojca z dzieckiem. - Zapytałem, czy widział ofertę naszego przedszkola - wspomina. - Wziął do ręki ulotkę, rzucił okiem i stwierdził, że to chyba Świadkowie Jehowy je zakładają. Zrozumiałem, wtedy, że muszę coś zmienić w opisie oferty. Przerobiłem stronę, zamówiłem nowe ulotki, ale założeń przedszkola, które chciałem otworzyć, nie zmieniłem. Chodziło przecież o to, by mówić dzieciom o Bogu, o wartościach chrześcijańskich, by się tego nie wstydzić. 

Paweł podkreśla, że dziś po pięciu latach rodzice, którzy mają w przedszkolu "Pozwalamy dzieciom" swoje maluchy wiedzą, że wartości oparte o Pismo Święte są zintegrowane z podstawą programową. - Oni mają też świadomość, że odniesienie do wartości chrześcijańskich może dawać poczucie bezpieczeństwa. 

Dlaczego przedszkole nosi nazwę "Pozwalamy dzieciom"? - Bo Ktoś kiedyś powiedział: "pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie!” - stwierdza Paweł. - Sytuacja, w jakiej powiedział to Jezus, zaskoczyła dorosłych, którzy byli wokół Niego zgromadzeni. Było to na tyle szokujące i zaskakujące, że przez to zostało zapamiętane i wpisane do Ewangelii - zauważa. 

Dziś Paweł Skrzek rusza z kolejnym projektem, tym razem będzie to żłobek. Oferta przygotowana przez Pawła jest bardzo atrakcyjna, bo udało mu się pozyskać pieniądze na działalność żłobka z Unii Europejskiej. Miesięczny koszt pobytu dziecka w żłobku będzie wynosił jedynie 250 zł z wyżywieniem i wszystkimi zajęciami dodatkowymi, a tych Paweł i jego ekipa przygotowali sporo. 

- Tworzymy dwa żłobki. Jeden w Lublinie, drugi w Łukowie - tłumaczy Paweł. - Będą to żłobki przyjazne muzycznie i sensorycznie, bo taka jest potrzeba tych czasów - podkreśla. - Chcemy otaczać dzieci troską, zwracając uwagę na ich prawidłowy rozwój. Odpowiednio szkolona kadra potrafi wcześnie wychwycić trudności dziecka i je wspomagać. Opieka psychologa, czy zajęcia multisensoryczne - to standard naszych działań no i do tego muzykowanie: zabawy muzyczne, piosenki, ale też dostęp do prawdziwych instrumentów i muzycy, którzy prowadzą zajęcia.

Choć jak mówi P. Skrzek, przekazywanie wiary jest zadaniem rodziców, to często oni sami nie wiedzą jak mówić dzieciom o Panu Bogu, jak atrakcyjnie opowiadać o historii zbawienia. - My jesteśmy cały czas w kontakcie z rodzicami, mamy swoje utwory muzyczne, materiały dydaktyczne, które wspierają dziecko w poznawaniu historii biblijnych. Jeśli rodzice nie zanegują naszych działań, mogą mieć świetną okazję do budowania w dziecku podstaw wiary. 

Do żłobka mogą zostać zapisane dzieci w wieku od 1 do 3 lat, których rodzice po narodzinach dziecka chcą wrócić do pracy. 

Na stronie Pozwalamy dzieciom znajdują się wszystkie potrzebne informacje oraz dokumenty rekrutacyjne do pobrania. Żłobek rusza 1 czerwca 2021. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama