Nowy numer 18/2021 Archiwum

Na niebiesko - klip studenta KUL o autyźmie

To nie pierwsza produkcja tego młodego człowieka. Do tej pory z przyjaciółmi nagrywał klipy dotyczące wiary i kościoła. Teraz proponuje tekst o ludziach cierpiących na autyzm.

Dudi - Na niebiesko (Prod. by Sedivi).
DUDsonInho

Bartłomiej Duda podpisujący się pod swoimi utworami jako Dudi jest studentem III roku psychologi KUL. Pochodzi z Łęcznej, gdzie wraz z przyjaciółmi nagrywał już klipy do własnych tekstów zachęcających młodych, by próbowali odkrywać wiarę i miłość do kościoła. Tym razem powstał tekst poświęcony problemowi autyzmu zatytułowany "Na niebiesko".

Inspiracją do stworzenia klipu był miesiąc kwiecień, czyli miesiąc autyzmu. Przez tekst Bartłomiej przekazuje i uświadamia, czym tak naprawdę jest autyzm.
- "Cała Polska na niebiesko” to popularna nazwa w środowisku osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a także wśród praktyków, którzy pracują z takimi osobami oraz z ich opiekunami. 2 kwietnia określany jest mianem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, a cały kwiecień to miesiąc, kiedy na całym świecie przypada Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu. Niebieski to kolor symbolizujący autystów. Tym utworem otwieram również nowy rozdział w przygodzie nazwanej „Muzyka” i ze świeżutkim teledyskiem. Zachęcam Polaków do tego, aby „zaświecili na niebiesko” i spojrzeli świadomie na zaburzenia ze spektrum w sposób prawidłowy, wolny od krzywdzących stereotypów - podkreśla autor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama