Nowy numer 18/2021 Archiwum

Zaszczep się w majówkę. Propozycja dla wszystkich zainteresowanych

Od 1 do 3 maja na placu Zamkowym w Lublinie, wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem będą mogli zaszczepić się przeciw Covid-19 bez wcześniejszego umawiania się.

Od 1 do 3 maja w specjalnym mobilnym punkcie do szczepień powszechnych na placu Zamkowym w Lublinie od 10.00 do 17.00 będzie trwała akcja „Zaszczep się w majówkę”.

Jak podaje strona Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem będą mogli zaszczepić się przeciw Covid-19 bez wcześniejszego umawiania się, jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. A personel odpowie na wszystkie pytania związane ze szczepieniem wektorowym.

Szczepienia będą odbywać się według harmonogramu:

1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze

3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

- Na szczepienie można przyjść z marszu. Wystarczy zgłosić się w mobilnym punkcie szczepień powszechnych  (Lublin, Plac Zamkowy) i poczekać na swoją kolej - bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami – czytamy na stronie urzędu.

W związku z przyspieszoną akcją szczepień, strona Urzędu Wojewódzkiego podaje dalszy harmonogram, także dotyczący rejestracji osób w wieku 18-29 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama