Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

W parafii św. Wita w Mełgwi zakończyła się uroczystość święceń diakonatu

Święceń alumnom Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie udzielił bp Adam Bab.

Podczas Mszy św. w kościele parafialnym św. Wita w Mełgwi alumni V roku lubelskiego seminarium otrzymali święcenia diakonatu. Udzielił ich bp pomocniczy archidiecezji lubelskiej Adam Bab.

W liturgii uczestniczyła najbliższa rodzina, formatorzy seminaryjni wraz z rektorem ks. Jarosławem Marczewskim oraz proboszczowie wspólnot parafialnych, z których pochodzą diakoni. Zebranych powitał ks. Dariusz Moczulewski, proboszcz parafii św. Wita.

Ze względu na pandemię i limity w kościołach można było uczestniczyć w liturgii za pośrednictwem transmisji internetowej.

W ramach bezpośrednich przygotowań do diakonatu, pod przewodnictwem ojca duchownego seminarium ks. Andrzeja Flisa, kandydaci do święceń odbyli swoje rekolekcje w domu Ogniska Światła i Miłości w Łopocznie koło Józefowa nad Wisłą. W piątek 30 kwietnia w kościele seminaryjnym, kandydaci do święceń złożyli wyznanie wiary oraz deklaracje o celibacie i przysięgę wierności przy obejmowaniu urzędu w Kościele w obecności ks. rektora oraz formatorów seminaryjnych. 

Wyświęceni na diakonów podziękowali rodzicom, wychowawcom i formatorom seminaryjnym, proboszczom i wszystkim, którzy na drodze powołania wywarli na nich wpływ.

- Do słów podziękowań chciałbym się również dołączyć - zwrócił się do zebranych bp Adam. Podziękował rodzinom, miejscowemu proboszczowi oraz wspólnot parafialnych.

- Jezus powiedział, że więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu. Życzę wam bracia diakoni, żebyście mieli dużo radości z podjętej służby, z rozdawania dobrodusznego - mówił biskup. Podkreślił, że chrześcijaństwo ukazuje perspektywę życia wiecznego, które pobudza i skłania do rozdawania samego siebie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy