Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Obdarowane sobą

Czy można być żoną idealną i jednocześnie szczęśliwą? Zosia Sykut i Ola Chomik, znane trenerki, podają patent na dobre małżeństwo.

Wszystko zaczęło się ponad dwa lata temu od warsztatów dla żon, które na lubelskiej Poczekajce po raz pierwszy poprowadziły dwie młode kobiety – Zosia Sykut i Ola Chomik. – Widziałyśmy, że jest zapotrzebowanie na treści o tematyce małżeńskiej, o budowaniu relacji – mówi Ola.

– To temat, o którym – paradoksalnie – w pogłębiony i wartościowy sposób niewiele się mówi. Przygotowujemy się do małżeństwa, czekamy na ten wielki dzień, a gdy już jest „po”, okazuje się, że w małżeństwie nie jest tak różowo, jak wydawało się, że będzie. Potykamy się o brak sensownej komunikacji.

Twórczynie projektu pod nazwą „Obdarowana – przestrzeń rozwoju relacji” przeżyły ogromne zaskoczenie, gdy okazało się, że zapotrzebowanie na proponowane przez nie warsztaty jest bardzo duże. – Na pierwsze zapisało się ok. 50 kobiet. To był sygnał, że warto ten temat podejmować – wspomina Zosia.

Od tamtego czasu odbyło się jeszcze sześć spotkań. – Widziałyśmy, jak ważne jest dla kobiet spotykanie się w bezpiecznej atmosferze, możliwość dzielenia się swoimi przeżyciami, ale też dostrzeżenie, że wszystkie mamy podobne problemy – zauważa Ola. Za każdym razem w czasie warsztatów dla żon pierwszy dzień poświęcony jest relacji z samą sobą. – To fundament, na którym można tworzyć dobre relacje z drugą osobą – zaznacza – Zosia. Drugi dzień jest czasem omawiania relacji ze współmałżonkiem. Organizatorki podkreślają jednak, że warsztaty nie są formą terapii małżeńskiej. – One mogą być pomocne, ale jeśli w związku występują poważne problemy, to lepiej udać się po konkretne wsparcie.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy