Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Droga Światła - czuj się zaproszony

Tym razem bez procesji łączącej parafie Świętej Rodziny i Matki Bożej Różańcowej, ale za to w obu tych kościołach odbędzie się Droga Światła - szczególne nabożeństwo, na które każdy jest zaproszony.

Jesteśmy wezwani do bycia ludźmi światłości - to prawda, która przemawia zwłaszcza w okresie wielkanocnym, gdy świętujemy Zmartwychwstanie Jezusa. To właśnie miała pokazać Via Lucis, czyli Droga Światła - specjalne nabożeństwo wielkanocne.

- Przeżywając okres wielkanocny jesteśmy wezwani, aby być ludźmi paschalnymi, dla których spotkanie z Chrystusem zmartwychwstałym jest źródłem radosnej wiary, mocnej nadziei i czynnej miłości. Czas wyjść z mroku i iść do Światła, czyli do Chrystusa. To On jest w stanie rozproszyć wszelkie ciemności, lęki i cienie w naszym życiu - mówił  podczas jednego z nabożeństw Drogi Światła abp Stanisław Budzik.

W tym roku pandemia uniemożliwia zorganizowanie procesji gromadzącej wiele osób, ale nie oznacza to rezygnacji z nabożeństwa. Odbędzie się ono 13 maja zarówno w kościele Świętej Rodziny w Lublinie, jak i sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej.

W obu parafiach początek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.00

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy