Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Akademia Młodzieżowa nie tylko na trudny czas

Widzisz, że Twoje dziecko ma problem z powrotem do rzeczywistości sprzed pandemii? Niechętnie wychodzi z domu, nie spotyka się z rówieśnikami? W Akademii podczas wspólnych działań znajdzie kolegów i odkryje radość bycia z drugim człowiekiem oraz blisko Boga.

Akademia Młodzieżowa to projekt fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, który skierowany jest do młodzieży od siódmej klasy szkoły podstawowej oraz do licealistów (13-18 lat). To równocześnie program duszpasterski, budowanie relacji między młodymi, podejmowanie wspólnych działań i dobre wychowanie.

- Wszystkie aktywności, które proponujemy młodym ludziom, są głównie narzędziami ewangelizacyjnymi. Kładziemy też szczególny nacisk na to, by młodzi w pierwszej kolejności, by móc ewangelizować innych, ewangelizowali siebie - wyjaśnia twórca Akademii i jednocześnie prezes Fundacji Wacław Czakon.

Ostatni czas, szczególnie trudny dla ludzi młodych z powodu zamknięcia w domach i ograniczeń, jakie nałożyła na nas epidemia, nie sprzyjał ani utrzymywaniu, ani nawiązywaniu nowych relacji. Samotność stała się udziałem wielu osób. Jedną z propozycji, jak zaradzić takiej sytuacji, jest udział w Akademii Młodzieżowej, do której zapisy właśnie ruszają.

Akademia Młodzieżowa nie tylko na trudny czas  

- Widzisz, że Twoje dziecko ma problem z powrotem do rzeczywistości sprzed pandemii? Niechętnie wychodzi z domu, nie spotyka się z rówieśnikami? W Akademii podczas wspólnych działań znajdzie kolegów. Przez czas zajęć zdalnych Twoje dziecko straciło motywację do nauki oraz chęć do pracy i działania? W Akademii będzie mogło spróbować czegoś nowego i tworzyć młodzieżową telewizję i teatr. Martwisz się jak wychować dziecko w chrześcijańskich wartościach? Tu zapewnimy mu formację religijną - zapewniają organizatorzy Akademii Młodzieżowej.

Zainteresowani mogą się zgłosić do jednego z oddziałów działających przy pięciu parafiach archidiecezji lubelskiej: Lublin - parafia św. Mikołaja, Końskowola - parafia Znalezienia Krzyża i Andrzeja Apostoła, Bychawa - parafia św. Jana Chrzciciela i św. Franciszka z Asyżu, Świdnik - parafia NMP Matki Kościoła, Łęczna - parafia św. Barbary.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy serdecznie na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się 7.06.2021 (poniedziałek) o godz. 18.00 w budynku Akademii Młodzieżowej na terenie parafii św. Mikołaja w Lublinie (ul. ks. Słowikowskiego 1).

Zapraszamy do kontaktu:
e-mail: monika.kaminska@akademiamlodziezowa.pl
tel. 721182936

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy