Nowy numer 23/2021 Archiwum

Lubelska piękność i rejs po Zalewie Zemborzyckim

Po długim remoncie ten piękny jacht zostanie zwodowany na Zalewie Zembrzyckim. Ostatni raz łódź zaprezentowano w Lublinie trzydzieści lat temu.

Jak informują przedstawiciele Yacht Klubu Polski Lublin, „Biegnąca po falach” to największa i najbardziej malownicza jednostka na polskim śródlądziu. To również duża jednostka dająca możliwość żeglowania w większym składzie załogi, co wpływa na atmosferę. A żeglarstwo to przecież  przygoda, doznania estetyczne, nauka współpracy, kształtowanie charakteru, wreszcie panowanie nad żywiołem i nad samym sobą. W połowie czerwca wszyscy chętni mieszkańcy Lublina, ale również regionu - będą mogli doświadczyć, jak smakuje rejs po Zalewie Zemborzyckim. Być może to stanie się impulsem do dalszej przygody pod żaglami.

„Biegnąca po falach” ma zostać zwodowana według wstępnych planów na Zalewie Zemborzyckim w czwartek 10 czerwca. - Chcemy mieć czas, by przygotować łódź do weekendu. Chodzi o postawienie masztów i założenie żagli. Wodowanie ma nastąpić w czwartek, dlatego że zgodnie z tradycją nie robi się tego w piątki. Główne uroczystości związane z zakończeniem remontu planujemy na 19 czerwca. W tym czasie będą się odbywać regaty żeglarskie organizowane przez nasz Yacht Klub, więc będzie się dużo działo. A sama „Biegnąca po falach” będzie czekać pod żaglami, jeśli wiatr pozwoli, na amatorów żeglarstwa - mówi Magdalena Kotyra, instruktor żeglarstwa i wicekomandor Yacht Klubu Polski Lublin.

W regatach będą uczestniczyć jachty klasy „omega”, jachty kabinowe oraz w klasie open. - Mamy nadzieję, że nam się wszystko uda. „Biegnąca” nad zalewem to wielka atrakcja, bo od lat 90.minionego wieku tu nie była. Chcemy ją zaprezentować lublinianom, by zobaczyli, jak piękna łódź została zbudowana w Lublinie i przez mieszkańców Lublina - dodaje M. Kotyra. Po zwodowaniu i regatach łódź pozostanie na lubelskim akwenie około dwóch tygodni, potem zostanie przewieziona na Mazury. Osoby zainteresowane regatami lub wejściem na pokład legendarnej łodzi mogą się kontaktować z Yacht Klubem Polska Lublin. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie internetowej: ykp.lublin.pl.


Obszerny artykuł na ten temat w obecnym 22/2021 papierowym numerze „Gościa Lubelskiego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama