Nowy numer 23/2021 Archiwum

Wystawa fotografii ks. Leszka Surmy

W amfiteatrze na Poczekajce można oglądać fotografie Lubelszczyzny wykonane przez zmarłego niespodziewanie ks. Leszka Surmę. Jego spojrzenia na otaczający świat zatrzymało się w obiektywie aparatu.

Wystawę przygotowało koło fotograficzne działające przy parafii na Poczekajce.

- Chcieliśmy pokazać, że ks. Leszek miał wiele pasji. Był nie tylko proboszczem w Świdniku, duszpasterzem, dziennikarzem, ale także pasjonował się fotografią, utrwalając w obiektywie uroki otaczającego go świata - mówią organizatorzy wystawy.

Fotografie prezentowane na wystawie wykonał ks. Leszek podczas realizacji cyklu audycji zatytułowanego "Lubelskie z pasją". Wystawa nosi taki sam tytuł.

"Bez pasji życie jest nudne. Moją jest fotografia. Kilka moich zdjęć można było obejrzeć na różnych wystawach, między innymi w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego" - mówił ks. Leszek podczas jednego z wywiadów.

Ksiądz Leszek Surma urodził się 23 kwietnia 1963 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1990 roku. Był pracownikiem TVP SA, referentem ds. środków społecznego przekazu, kapelanem powiatowym straży pożarnej w Świdniku, kanonikiem honorowym Kapituły Lubelskiej.

Ks. Leszek związany był z lubelskim ośrodkiem TVP. Realizował programy religijne, takie jak "Dziedzictwo" czy "Przystanek Ziemia".

Od 2014 roku pełnił funkcję proboszcz parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku.

Zmarł nagle 20 grudnia 2020 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama