Nowy numer 23/2021 Archiwum

Lato w mieście - oferty dla dzieci na czas wakacji

Zajęcia sportowe, warsztaty, kursy, wycieczki i gry podwórkowe, ale także półkolonie. Miasto Lublin, jak co roku, organizuje w czasie wakacji bezpłatne bądź częściowo odpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w Lublinie miasto przygotowało szeroką ofertę zajęć, zachęcających do wspólnej aktywności poza domem. Wszystko w ramach akcji "Lato w mieście".

Oferta ma być atrakcyjną przeciwwagą dla miesięcy nauki zdalnej i ograniczonych kontaktów z rówieśnikami. Zapisy ruszają już w poniedziałek 14 czerwca.

- Tegoroczna edycja akcji będzie pełna atrakcji, które zachęcą dzieci i młodzież do wyjścia z domu i włączenia się do wspólnej zabawy - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji. - W tym roku stawiamy na integrację i rekreację oraz kontakt z naturą, które pomogą w odświeżeniu relacji rówieśniczych. Rozpoznawanie drzew i głosów ptaków w zrewitalizowanym Parku Ludowym, historia lubelskich wodociągów, warsztaty kulinarne i degustacja kwasu chlebowego, nauka komunikacji z psem, lekcje sztuki czy warsztaty artystyczne - to tylko kilka tegorocznych propozycji.

W ofercie programu "Lato w mieście" są wydarzenia zaplanowane na poszczególne dni wakacji, ale także turnusy półkolonijne.

Zapisy na wybrane wydarzenia i zajęcia rozpoczną się 14 czerwca i prowadzone będą bezpośrednio przez organizatorów. Pełna oferta, zasady uczestnictwa i terminy zajęć oraz wszelkie informacje organizacyjne dostępne są na stronie www.lato.lublin.eu i będą na bieżąco aktualizowane.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama