Nowy numer 22/2023 Archiwum

Chełm. Szkolna Liga Rowerowa ze św. Janem Pawłem II

Po raz trzeci odbędzie się cykl trzech wyścigów dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży. Organizatorem jest wikariusz jednej z chełmskich parafii.

Szkolna Liga Rowerowa jest połączeniem aktywnego wypoczynku z zabawą. - Zawodnicy startując w zawodach będą ze sobą rywalizować, przestrzegać zasad fair play, szacunku do innych. Najlepsi poznają smak zwycięstwa, przegrani przeżyją gorycz porażki. Ale te doświadczenia są potrzebne, choć dobra atmosfera udziela się każdemu zawodnikowi. Bez względu na wynik każdy sportowiec kończy zawody zadowolony - mówi ks. Karol Mazur z parafii św. Rodziny w Chełmie.

Za św. Janem Pawłem II podkreśla, że sport jest bardzo ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka. - Papież mówił, że sport odsłania nie tylko bogate możliwości fizyczne człowieka, ale również rozwija jego zdolności intelektualne oraz duchowe - tłumaczy ks. Mazur.

Pierwszy z trzech wyścigów odbędzie się 12 czerwca w Chełmie na placu przy kościele św. Rodziny na osiedlu Słonecznym. Aby młodzi zawodnicy mogli w nim wystąpić, ich rodzice muszą ich zarejestrować. Zapisy odbywają się TU. Organizatorzy zapraszają również do zapoznania się z regulaminem zawodów.

W dniu wyścigu, od 12.00 do 12.50, w miejscu, gdzie mają się odbywać zawody, można będzie odbierać numery startowe ale również sprawdzić trasę wyścigu przejeżdżając ją treningowo. Oficjalne otwarcie wyścigu nastąpi o 13.00. - Rywalizacje rozpoczynać będą poszczególne kategorie wiekowe. Po jej zakończeniu każdy uczestnik otrzyma wodę oraz zostanie zaproszony do bufetu na poczęstunek. Następnie między poszczególnymi wyścigami będzie nagrodzenie uczestników i zwycięzców zawodów w grupie wiekowej, w której startowali. Uzyskane wyniki liczone będą do klasyfikacji generalnej, która po zakończeniu trzeciego, ostatniego wyścigu wyłoni zwycięzców ligi - precyzuje ks. Karol.

Kolejny wyścig zaplanowano na 28 sierpnia, a trzeci 25 września. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków województwa lubelskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast