Nowy numer 22/2023 Archiwum

Abp Stanisław Budzik wręczył nominacje

Wydarzenie miało miało miejsce w kaplicy Darów Wieczernika na terenie kurii metropolitalnej i poprzedziła je wspólna modlitwa.

Arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski, wręczył nominacje członkom Komisji Głównej III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, członkom Zespołu teologicznego i Zespołu Legislacyjnego. W gronie nominowanych znaleźli się profesorowie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, osoby świeckie oraz duchowni archidiecezji lubelskiej. Wręczenie nominacji odbyło się w kaplicy Darów Wieczernika w siedzibie kurii metropolitalnej 16 czerwca.

Komisja Główna synodu wyznacza zadania komisjom i zespołom synodalnym, a także czuwa nad ich realizacją. Analizuje i ocenia projekty dokumentów opracowywanych przez poszczególne komisje. Nadzoruje redakcję dokumentów końcowych. Jak informuje oficjalna strona synodu - synod diecezjalny jest zwoływany przez biskupa diecezji zwłaszcza wtedy, gdy chce się on poradzić swoich diecezjan oraz wsłuchać w głos Ducha Świętego, który przemawia przez wspólnotę Kościoła diecezjalnego. Synod diecezjalny jest najważniejszym ciałem doradczym biskupa. W sensie ścisłym, w synodzie biorą udział członkowie synodu przewidziani przez prawo kanoniczne i wskazani przez biskupa. Uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej nastąpi 25 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast