Mateusz Błażejczyk: W życiu młodego człowieka ważna jest dyscyplina

Ma 19 lat. Właśnie zdał maturę. Jest absolwentem szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. W czasie wszystkich lat swojej edukacji nie opuścił żadnego dnia w szkole. 

Mateusz Błażejczyk z Opola Lubelskiego chce zostać lekarzem. Nie tylko uwielbia się uczyć, ale bardzo lubi pomagać innym. - Biologia i chemia zawsze były moją pasją - opowiada. - Chciałbym, by moje zainteresowania mogły się jakoś przyczynić do lepszego życia innych ludzi.

Chłopak właśnie zakończył swoją edukację w liceum w Biskupiaku. - Rzeczywiście nie opuściłem żadnego dnia nauki nie tylko w szkole średniej, ale też w podstawówce i gimnazjum - mówi. - Po prostu lubię się uczyć - dodaje. Do szkoły chodził z bólem głowy, a nawet ze złamanym obojczykiem.

Choć należy do pokolenia, dla którego słowo “dyscyplina” nieco trąci myszką, wie, że to właśnie ona jest “matką” jego sukcesu. - Dyscyplina potrzebna jest każdemu człowiekowi - stwierdza. - Wpływa na kształtowanie charakteru, poglądów. Gdyby nie dyscyplina to nie osiągnąłbym tego wszystkiego, co mam zarówno w nauce szkolnej, jak i na płaszczyźnie muzycznej. Dyscyplina łączy się dla mnie ściśle z motywacją i ambicją.

Mateusz kocha muzykę. Gra na akordeonie i na organach. Swojej pasji poświęca każdą wolną chwilę. W tym wszystkim znajduje jednak jeszcze czas na służbę w Kościele. - Zostałem ministrantem przed I Komunią św. - opowiada. - Z czasem udało mi się w mojej opolskiej parafii awansować na lektora, a później na ceremoniarza. Chciałem po prostu być blisko ołtarza, blisko Boga.

Dziś, jak podkreśla chłopak, młody człowiek, szczególnie w czasie pandemii, szuka odpowiedzi na dręczące go pytania związane z egzystencją, wartościami. - Zdecydowanie może je odnaleźć w Kościele - stwierdza. - Nie tylko przez słuchanie słowa Bożego, ale też rozmowę z duszpasterzami. Wydaje mi się, że młodzi ludzie oczekują od swoich duszpasterzy otwartości, zrozumienia i często też bezpośredniej pomocy w różnych konkretnych problemach. 

Przed Mateuszem najdłuższe wakacje. - Chciałbym połączyć pracę z odpoczynkiem, a później rozpocząć studia i dążyć do wymarzonych celów: pomagać ludziom, na tyle, na ile tylko będę mógł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..